Meizu Blue Charm Note - konkurencja dla Redmi Note - Tabletowo.pl

Meizu Blue Charm Note – konkurencja dla Redmi Note

Dołącz do dyskusji 0

Tabletowo.pl Meizu Blue Charm Note - konkurencja dla Redmi Note Chińskie Nowości

Firma Xiaomi bardzo wysoko zawiesiła poprzeczkę, jeśli chodzi o tanie phablety. W pierwszy dzień wiosny pisałem o Redmi Note, który ma kosztować 999 juanów za wariant z 2 GB pamięci RAM. Warto pamiętać, że drugi wariant będzie jeszcze tańszy. Inne chińskie firmy będą musiały zewrzeć szyki i pokrzyżować plany Xiaomi, przygotowując swoją odpowiedź. Wygląda na to, że pierwszą z nich będzie Meizu, które na pierwszym renderze zapowiedziało Blue Charm Note.

Blue Charm Note legitymuje się ekranem Full HD o przekątnej 5,5″. W przypadku Redmi Note mamy do czynienia z rozdzielczością „zaledwie” HD.

Wystarczającą moc obliczeniową ma zapewnić układ MediaTek MT6592, który charakteryzuje się ośmioma rdzeniami pracującymi z częstotliwością 1,7 GHz. Do spółki z procesorem jest czterordzeniowe GPU o nazwie Mali-450MP4 (700 MHz). Z kolei aparat główny będzie miał 8 Mpix.

Jak widać układ SoC jest bliźniaczy do Redmi Note, inna jest – natomiast – rozdzielczość ekranu, a co za tym idzie – szczegółowość. Inna będzie też cena. Z tego, co widać na tytułowej grafice, będzie to raczej ponad 1000 juanów. Pod tymi pikselami raczej kryją się trzy cyferki. ;-)

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona