Meizu 16s (fot. Meizu)

Meizu zwróci pieniądze tym, którzy „przepłacili” za jego flagowca

To zupełnie naturalne, że smartfony tanieją już niedługo po wypuszczeniu ich na rynek i nikt z tego powodu nie podnosi larum. Wszyscy bowiem zdają sobie z tego sprawę, a przynajmniej powinni. Meizu zdecydowało się jednak zwrócić pieniądze tym, którzy kupili flagowego Meizu 16s zaraz po premierze.

Ceny flagowców – Chiny vs reszta świata

Osoby bardziej zainteresowane nowościami producentów rodem z Państwa Środka doskonale wiedzą, że smartfony kosztują w Chinach ułamek tego, ile trzeba zapłacić za nie w innych częściach świata, a już szczególnie w Europie.

Reklama

Chlubnym wyjątkiem jest Xiaomi Mi 9, który w Polsce jest tylko niewiele droższy niż w Chinach. Wersja 6 GB/64 GB kosztuje w naszym kraju 1899 złotych, natomiast w ojczyźnie producenta 2999 juanów, co przy obecnym kursie jest równowartością ~1600 złotych (w momencie premiery było to jednak ~1700 złotych). To naprawdę niewielka różnica, bowiem wszyscy pamiętamy, że za Xiaomi Mi 8 trzeba było zapłacić dużo więcej (od 2299 złotych w górę).

Zwrot pieniędzy dla pierwszych nabywców Meizu 16s

Meizu zaprezentowało swojego najnowszego flagowca 23 kwietnia 2019 roku. W momencie premiery jego ceny zaczynały się od 3198 juanów (równowartość ~1700 złotych) za wersję 6 GB/128 GB i kończyły na 3998 juanów (równowartość ~2100 złotych) za wariant 8 GB/256 GB.

Niedługo po premierze producent obniżył jednak ceny Meizu 16s i aktualnie zaczynają się one od 2699 juanów za konfigurację 6 GB/128 GB (wersja 8 GB/256 GB kosztuje zaś 3299 juanów). Większość użytkowników powiedziałaby zapewne „no trudno”, wszakże to dość powszechnie spotykana praktyka, lecz wiele osób głośno dało znać o swoim niezadowoleniu.

Meizu nie pozostało obojętne na tę krytykę i poinformowało, że wszystkie osoby, które kupiły i aktywowały Meizu 16s przed 6 czerwca 2019 roku, mogą otrzymać zwrot w wysokości 500 juanów. Wystarczy, że zarejestrują smartfon w dedykowanej aplikacji Meizu Community, która sama poinformuje ich do 17 czerwca, że przysługuje im rekompensata.

Jest jednak jeden haczyk: uprawnieni klienci nie otrzymają zwrotu w gotówce, tylko w postaci dwóch kuponów do wykorzystania w sklepie producenta. Pierwszy o wartości 300 juanów będzie można wykorzystać przy zakupach na kwotę co najmniej 3000 juanów, a drugi o wartości 200 juanów przy zakupach na kwotę co najmniej 2000 juanów.

Niektórzy użytkownicy mogą więc poczuć się zawiedzeni takim rozwiązaniem, ale z drugiej strony trzeba zauważyć, że żaden inny producent nigdy nie zdecydował się na taki ukłon w stronę klienta, więc decyzję Meizu mimo wszystko należy jak najbardziej pochwalić.

Specyfikacja Meizu 16s i cena w Polsce

Meizu 16s oficjalnie. Flagowiec z wyśrubowaną specyfikacją, który trafi też do Polski

Źródło: GizmoChina