Meizu M15

Premiera Meizu 16 zaplanowana na sierpień. Ładnie mu w bieli

Dopiero co Meizu zaprezentowało jubileuszowego Meizu 15, a już dostajemy informacje o tym, że jeszcze tego lata zadebiutuje jego następca. Mamy nawet jego zdjęcie. Oczywiście tego typu rzeczy są kwestią gustu, ale w mojej skromnej opinii, smartfon prezentuje się naprawdę nieźle.

Reklama

Założyciel Meizu, Jack Wong, raczej nie potrafi trzymać języka za zębami. W rozmowie z fanem na chińskim portalu społecznościowym Weibo, zdradził, że nowy Meizu 16 zostanie zaprezentowany w sierpniu tego roku. Potwierdził też, że urządzenie będzie wyposażone w procesor Qualcomm Snapdragon 845.

Oprócz wypowiedzi Wonga, po Weibo krąży zdjęcie rzekomo przedstawiające Meizu 16. I istnieje spore prawdopodobieństwo, że właśnie tak będzie wyglądał nowy model Meizu. Wystarczy spojrzeć na rysunek patentowy, który przedostał się do sieci wcześniej, a następnie porównać go z urządzeniem stojącym za szybą na poniższym zdjęciu.

Niektóre detale się nie zgadzają – na przykład pozycja głośnika czy przedniej kamery, ale nie jest powiedziane, że Meizu ściśle trzymało się pierwszego projektu albo że urządzenie po prawej jest finalną wersją modelu.

Jeśli chodzi o specyfikację, to przecieków również nie brakuje. Mówi się nawet o premierze dwóch wersji smartfona: Meizu 16 (z 5,6-calowym ekranem) i Meizu 16 Pro (z ekranem 6,1 cala). Na schematach czy zdjęciu nie widać śladu po wcięciu w ekranie, więc osoby, dla których jest to ważne, poczują ulgę. Czytnik linii papilarnych najwyraźniej przeniesiono na tylny panel urządzenia.

Mniejsza wersja ma otrzymać baterię 3080 mAh, zaś większa – 3600 mAh. Aparaty mają pozostać takie same w obu opcjach: z tyłu spodziewamy się zestawu 12 Mpix + 20 Mpix, zaś kamera przednia ma mieć rozdzielczość 20 Mpix.

Pojawiły się nawet spodziewane ceny:

  • Meizu 16 – 6 GB RAM/64 GB pamięci wewnętrznej – 2999 juanów,
  • Meizu 16 – 6 GB RAM/128 GB pamięci wewnętrznej – 3299 juanów,
  • Meizu 16 Pro – 6 GB RAM/128 GB pamięci wewnętrznej – 3699 juanów,
  • Meizu 16 Pro – 8 GB RAM/256 GB pamięci wewnętrznej – 3999 juanów.

Muszę przyznać, że jakoś ujęła mnie uroda Meizu 16 z powyższego zdjęcia. Będzie świetnie, jeśli Meizu zachowa taki design.

https://www.tabletowo.pl/2018/04/22/premiera-meizu-15-meizu-15-plus-meizu-m15-specyfikacja-cena/

źródło: GizChina (1), (2)
na zdjęciu głównym: Meizu 15