MeeGo odchodzi w zapomnienie. Poznajcie Tizen - Tabletowo.pl

MeeGo odchodzi w zapomnienie. Poznajcie Tizen

Dołącz do dyskusji 0
Tabletowo.pl MeeGo odchodzi w zapomnienie. Poznajcie Tizen Nowości

Jeszcze kilka dni temu w sieci pojawiało się sporo nieoficjalnych wieści i spekulacji dotyczących przyszłości systemu operacyjnego MeeGo. Dziś wszystko stało się jasne za sprawą wypuszczenia informacji prasowej przez Linux Foundation: MeeGo zostanie wkrótce zastąpiony nową, otwartą platformą bazującą na Linuksie – Tizen.

Tizen ma oferować szerokie spektrum możliwości. Ma być systemem operacyjnym otwartym na wiele różnych urządzeń. Możemy się więc spodziewać zarówno smartfonów, jak i tabletów, smart TV, netbooków czy specjalnych systemów samochodowych z tą platformą. Ma wspierać aplikacje oparte o HTML5 i pozostałe standardy sieciowe.

Nad rozwojem systemu ma czuwać przede wszystkim Intel i Samsung wraz z LiMo Foundation, czyli konsorcjum wielu różnych firm (między innymi: Panasonic Mobile Communications, NTT DoCoMo, SK Telecom i wiele innych).

Tizen oficjalnie ma zadebiutować w pierwszym kwartale 2012 roku, jednak dopiero w połowie przyszłego roku możemy się spodziewać pierwszych produktów działających w oparciu o nowy system.

Czekamy z niecierpliwością na pierwsze efekty prac nad Tizen. Co więcej, mamy nadzieję, że na rynku poradzi sobie lepiej niż MeeGo

Więcej na temat Tizen znajdziecie na oficjalnej stronie projektu.

źródło, źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona