fot. Pexels

Dzięki tej platformie codziennie zagrasz w nową grę, aby się rozerwać w ciągu dnia

Każdy dzień dostarcza nam tyle różnych bodźców, że potrzebujemy choćby krótkiej chwili, aby – kolokwialnie mówiąc – się wyluzować. Meditations launcher to platforma, która to umożliwi i jednocześnie nie pozwoli się znudzić tym rozwiązaniem przez cały rok.

Pomysł na Meditations launcher zrodził się pod koniec 2017 roku, kiedy to jego twórca natknął się na krótką, nieskomplikowaną grę TEMPRES, którą przechodzi się w pięć minut – wystarczy tylko rozgryźć jej mechanizm. Po jej ukończeniu deweloper postanowił zaprosić do współpracy innych kreatorów (w sumie ponad 350), aby wspólnymi siłami stworzyć platformę, na której zgromadzone zostaną podobne gry.

Reklama

Zaproszeni do współpracy twórcy zostali poproszeni o to, aby ich tytuł dało się rozegrać maksymalnie w około pięć minut. Dodatkowym wymogiem był całkowity brak tekstu – na grę miały składać się wyłącznie elementy graficzne. Każdą natomiast poprzedza krótki opis.

Zaletą Meditations launcher niewątpliwie jest to, że każda gra jest unikalna i niepowtarzalna. Jedne są proste i nieskomplikowane, przy innych trzeba natomiast nieco bardziej ruszyć głową. Poruszają one też różne, czasami trudne tematy jak śmierć, depresja, przemoc czy uzależnienie. Średnio jeden tytuł tworzono przez sześć godzin. Niektóre są inspirowane konkretnym dniem, który dla danego dewelopera jest z jakiegoś powodu ważny.

Twórcy Meditations launcher deklaruje, że sprawdzili i przetestowali każdą jedną grę oraz sprawdzili ją pod kątem obecności potencjalnie niebezpiecznej zawartości. Jest to bardzo istotne, ponieważ platformę pobiera się na komputer z systemem Windows (od Siódemki wzwyż) lub MacOS (od 10.12 wzwyż) i co miesiąc ściąga ona zestaw nowych gier na kolejny miesiąc na urządzenie. Warto też pamiętać, że każdy tytuł dostępny jest wyłącznie danego dnia – nie da się do niego wrócić.

Przy okazji twórcy Meditations launcher informują, że projekt został zamknięty w takim sensie, że nie można już podsyłać swoich gier, ponieważ ich lista jest zamknięta. Na stronie widnieje także informacja sugerująca, że ten sam zestaw będzie udostępniany co roku, więc jeśli ktoś przegapi jakiś tytuł, to dostanie możliwość zagrania w niego za rok.

Źródło: Meditations