MediaTek szykuje procesor dla tabletów - Tabletowo.pl

MediaTek szykuje procesor dla tabletów

Dołącz do dyskusji 0
Tabletowo.pl MediaTek szykuje procesor dla tabletów Nowości

Coraz większe znaczenie na rynku tabletów odgrywają producenci budżetowych urządzeń i dostawcy tanich komponentów. Nic więc dziwnego, że oprócz gigantów, jak NVIDIA, Qualcomm, Samsung (Exynos) czy Intel, jesteście w stanie z pamięci wymienić wschodnich dostawców jednostek centralnych, a wśród nich Rockchip, Allwinner czy MediaTek. Ostatnia z firm zapowiedziała właśnie, że pracuje nad dedykowanym procesorem dla tabletów.

MediaTek jest jedną z firm, które bardzo się starają dostarczyć na rynek rozwiązania konkurencyjne w stosunku do oferowanych przez wspomniane wyżej koncerny, ale w dużo niższych cenach. To z kolei skutkuje obniżeniem ceny końcowego produktu, na czym zależy sporej części producentów elektroniki. I nam, potencjalnym klientom.

Procesor MediaTek wykorzystał w swoim ostatnim tablecie Acer – Iconia B1 – i wiele wskazuje na to, że niebawem zaprezentuje kolejne urządzenia z tym układem. A zapewne w ślad za Acerem pójdą kolejne firmy. Zwłaszcza, gdy w trzecim kwartale bieżącego roku pojawi się wspomniany dedykowany procesor dla tabletów, nad którym aktualnie pracuje MediaTek. Niestety, żadne szczegółowe informacje na jego temat na razie nie są znane.

Plany firmy MediaTek są ambitne. W 2013 roku chce, by jej układy znalazły się w 200 milionach smartfonów. Przewidywania co do tabletów nie zostały ujawnione, jednak możemy domniemywać, że są wysokie.

Warto przypomnieć, że jakiś czas temu MediaTek zapowiedział swój najnowszy czterordzeniowy chip MT6589, który niebawem ma trafić do pierwszych smartfonów i tabletów. Spodziewamy się ich na rynku w ciągu najbliższych tygodni, w dodatku za niewielkie pieniądze.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona