MediaTek rośnie w siłę. Coraz więcej producentów zainteresowanych jego układami | Tabletowo.pl

MediaTek rośnie w siłę. Coraz więcej producentów zainteresowanych jego układami

Dołącz do dyskusji 0

Serwis DigiTimes donosi o rosnącym popycie na procesory MediaTek wśród chińskich producentów tabletów typu white-box. Szczególną popularnością cieszą się nowe, czterordzeniowe układy MT8125 i MT8135, które trafiają do coraz większej liczby urządzeń. Jedną z przyczyn wzrostu popularności firmy MediaTek jest zainteresowanie ze strony Asusa, Acera i Lenovo. Wielkie koncerny dostrzegły potencjał produktów MediaTek i wykorzystały go wprowadzając na rynek tanie, lecz dobre tablety. Ich atrakcyjne ceny zmusiły wschodnich twórców elektroniki do zmiany dotychczasowych strategii skupiających się wokół dwu- i czterordzeniowych procesorów Allwinner i Rockchip.

Ich plany pokrzyżowało pojawienie się markowych tabletów kosztujących mniej niż 200 dolarów, które znacząco obniżyły progi budżetowego segmentu rynku i pochłonęły go, tym samym pochłaniając dużą część procentowego udziału chińskich producentów. Aby utrzymać swą pozycję, twórcy tabletów white-box muszą zrezygnować z układów Allwinner i Rockchip na rzecz procesorów MediaTek gwarantujących dobrą wydajność i atrakcyjną cenę. Choć nagła zmiana strategii wiąże się z konsekwencjami finansowymi, inwestycja opłaci się. W Chinach i innych krajach rozwijających się miesięczne zapotrzebowanie na tablety z niskiej i średniej półki sięga dziesięciu milionów egzemplarzy.

W związku z dokonującymi się zmianami, MediaTek zmienił prognozy na bieżący i nadchodzący rok, zwiększając przewidywaną liczbę sprzedanych procesorów z 10-15 do 15-20 milionów.

via DigiTimes

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona