MediaTek pod koniec roku zaprezentuje nowy topowy procesor – MT6795 | Tabletowo.pl

MediaTek pod koniec roku zaprezentuje nowy topowy procesor – MT6795

Dołącz do dyskusji 0

Producenci procesorów cały czas walczą o bycie liderem segmentu mobilnego. Nadal to Qualcomm ze swoimi Snapdragonami jest najlepszy, ale jest też chociażby NVIDIA z Tegra K1, a nie można zapominać o Chińczykach z MediaTekiem na czele. To właśnie ta ostatnia firma pod koniec roku zaprezentuje nowy flagowy układ, który wydaje się być bardzo ciekawą alternatywą na rynku. Co dokładnie zaoferuje nam MediaTek MT6795?

MediaTek MT6795 to 64-bitowy, 8-rdzeniowy procesor o taktowaniu 2,2 GHz. Nie ma na razie żadnych wyników benchmarków, ale już te informacje mówią nam, że będzie to bardzo wydajny układ, którym chińska firma powalczy z liderami rynku. Poza tym oferuje on również układ graficzny Imagination PowerVR G6200 o taktowaniu 700 MHz. Taka konfiguracja wspiera nagrywanie i odtwarzanie filmów o rozdzielczości 4K (30 klatek na sekundę) oraz wyświetlacze o rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli. 

mediatek-roadmap

Oczywiście nie zabraknie również łączności WiFi, HSPA+ oraz LTE.  Zobaczymy ten procesor jak już wspominałem prawdopodobnie pod koniec tego roku. Przed nim możemy się również spodziewać słabszych 64-bitowych układów z 4 lub 8 rdzeniami. Cieszy fakt, że MediaTek nie ma już wyraźnych braków w stosunku do innych firm (swego czasu brakowało im LTE) i dzięki temu zdobywają coraz większą popularność nie tylko w Chinach. Należy również wspomnieć, że jest to rozwiązanie tańsze, więc tylko czekać jak najwięksi producenci smartfonów i tabletów zaczną się dużo bardziej interesować MediaTekiem.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona