Mediatek MT6592: wysoka wydajność układu zdaje się potwierdzać

Jakiś czas temu informowaliśmy Was o nowym procesorze firmy Mediatek, który charakteryzować się miał aż ośmioma rdzeniami, które mogą pracować z częstotliwością nawet 2 GHz, co miało przekładać się na wysoką wydajność układu – w dniu dzisiejszym mogę Was poinformować o wyciekłym harmonogramie, na którym widnieje dokładny wynik uzyskany przez ten procesor w benchmarku AnTuTu.

Na powyższej grafice widoczny jest dokładny wynik 29600 punktów, który jak mówi źródło – uzyskany został przy częstotliwości taktowania 1,7 GHz (choć układ może pracować z wyższym taktowaniem). Jednak prócz dobrego wyniku widać coś jeszcze – informacje na temat zużywanej energii. 8-rdzeniowy procesor MediaTek został oznaczony jako najoszczędniejszy spośród konkurencji. Ciekawe jak te dane będą mieć się do rzeczywistości oraz o ile może wzrosnąć wydajność, gdyby podnieść częstotliwość pracy do maksymalnej wartości.

Szkoda tylko, że nie są znane wyniki z innych programów testujących wydajność układów. Jeden to zdecydowanie zbyt mało, żeby móc powiedzieć coś więcej. Jednak mimo wszystko, wydaje się, że naprawdę jest na co czekać.

źródło: nextpowerup.com