Mediatek MT6592, 8-rdzeniowy procesor już pod koniec lipca

To, że na rynku co chwila pojawiają się nowe produkty, z pewnością nikogo nie dziwi. Jednak od jakiegoś czasu na szczególną uwagę zasługuje temat układów SoC montowanych w urządzeniach mobilnych – te obecnie przeżyją swój rozkwit.

Dzisiejszy dzień przynosi informacje na temat nowego układu SoC (System on a Chip) produkowanego przez firmę Mediatek. Nowość dla producentów urządzeń mobilnych ma być dostępna już od lipca tego roku, natomiast produkcja ruszy pełną parą już w listopadzie. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to pierwszych smartfonów z tym układem będziemy mogli spodziewać się już w grudniu. Trzeba również zwrócić uwagę na fakt, że Mediatek obecnie bardzo mocno się rozwija – wystarczy przypomnieć sobie wiadomość o nowych procesorach z wbudowanym LTE. Tym razem jednak, nie na łączność postawiono – lecz na wydajność.

Układ Mediatek MT6592 będzie składać się z aż ośmiu rdzeni Cortex A7, wykonanych w technologii 28 nm i pracujących z częstotliwością maksymalnie 2 GHz. Wydajność układu opisuje ilość punktów uzyskanych w znanym Androidowym benchmarku AnTuTu – 30000 punktów. Trzeba przyznać, że ten wynik jest naprawdę dobry – miejmy jednak jeszcze nadzieję, że ilość zużywanego prądu nie wzrośnie i nie spowoduje drastycznego spadku czasu czuwania urządzeń.

źródło:gizchina.com