MediaTek MT6589 - czterordzeniowy SoC na Cortex A7 - Tabletowo.pl

MediaTek MT6589 – czterordzeniowy SoC na Cortex A7

Dołącz do dyskusji 0
Tabletowo.pl MediaTek MT6589 - czterordzeniowy SoC na Cortex A7 Chińskie Nowości

Ledwie wczoraj informowaliśmy o dwóch nowych procesorach Allwinnera opartych o Cortex A7, a dziś już mamy kolejne wieści w sprawie jednostek centralnych konkurencji. Firma MediaTek zapowiedziała czterordzeniowy SoC (system-on-chip): MediaTek MT6589. Laurence Bryant z ARM stwierdził, że „MediaTek MT6589 pozwoli przenieść cechy znane z high-endowych urządzeń mobilnych do masowego rynku tabletów i smartfonów”. Tym bardziej warto się zainteresować tym chipem.

MediaTek MT6589 (28 nm) może się pochwalić GPU PowerVR Series5XT, Bluetooth 4.0, GPS, FM, WiFi 802.11 b/g/n, Miracast, możliwością odtwarzania i nagrywania wideo w jakości Full HD (1080p) 30fps, a także wsparciem dla aparatów 13 Mpix. SoC ten oferuje również wsparcie dla wyświetlaczy o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, technologii dual SIM (UMTS/HSPA+/TD-SCDMA), wyświetlaczy 3D i konwersji z 2D do 3D w czasie rzeczywistym.

A to wszystko przy wykorzystaniu stosunkowo niewielkiej ilości energii, co powinno się przekładać na dobry czas pracy akumulatorów urządzeń z MediaTek MT6589. Wszystko brzmi pięknie – ciekawe jak będzie w rzeczywistości. Nie pozostaje nam nic innego, jak cierpliwie poczekać na pierwsze tablety z tą jednostką.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona