MediaTek MT6290 – nowy układ SoC z LTE

Temat łączności LTE jest bardzo modny w obecnym czasie. Ten nowoczesny standard łączności zapewnia znakomite prędkości pobierania i wysyłania danych. Jednak mimo tego, że coraz więcej operatorów zaczyna inwestować w tę technologię, póki co brakuje urządzeń zgodnych z LTE. Na szczęście producenci układów SoC starają się temu zaradzić – przykładem tego jest MediaTek, który pracuje nad układem MT6290 zdolnym do obsługi tej nowoczesnej sieci.

W planach firmy jest wydanie nowego układu zgodnego z technologią LTE jeszcze w tym roku. Układ SoC MT6290 wytwarzany miałby również być w nowoczesnej technologii 28 nm, co pozwala na utrzymanie przyzwoicie niskiego zużycia energii. Układ miałby pracować z częstotliwością nie niższą niż 1,3 GHz i prawdopodobnie zostanie wykorzystany w przyszłorocznych modelach smartfonów i tabletofonów produkowanych przez chińskich producentów.

Procesory MediaTeka zaczynają wykorzystywać też inni producenci (np. Acer), więc można liczyć na wiele urządzeń z nową jednostką centralną. Należy też pamiętać, że na przyszły rok planowana jest też Tegra 4i – również z łącznością LTE.

źródło: www.gizchina.com