Teraz nawet w tabletach nie będzie portu słuchawkowego – a przynajmniej w nowym Huawei | Tabletowo.pl

Teraz nawet w tabletach nie będzie portu słuchawkowego – a przynajmniej w nowym Huawei

Dołącz do dyskusji 0

Huawei będzie chyba jedną z niewielu firm, które wypuszczą nowe tablety z Androidem jeszcze w pierwszej połowie tego roku. Wśród nich znajdziemy high-endowego MediaPada M5. Mamy już spodziewaną specyfikację i rendery. Nie mamy tylko portu słuchawkowego.

Trudno powiedzieć, ile tabletów Huawei będzie chciało zaprezentować w tym roku, ale mało prawdopodobne, żeby producent koniecznie chciał to zrobić w przyszłym miesiącu, podczas targów Mobile World Congress. W końcu tablety już od jakiegoś czasu nie są w centrum zainteresowania mediów, nawet tych skoncentrowanych na technologiach mobilnych. My jednakże przyjrzymy się kilku szczegółom, które pojawiły się w związku ze spodziewanym modelem MediaPad M5.

Jedną z najbardziej rzucających się w oczy rzeczy, po zerknięciu na grafikę reprezentującą nowy tablet, jest brak złącza audio jack 3,5 mm. Huawei postanowiło darować go sobie nawet w tablecie. W urządzeniu mamy więc tylko port USB typu C.

Wykaz FCC, dzięki któremu mamy render, ujawnia także pojemność baterii – będzie to akumulator o pojemności 4980 mAh. Tablet będzie wyposażony także w slot na karty SIM. Całkiem możliwe, że z przodu znajdzie się miejsce na czytnik odcisków palców, ale nie zostało to jeszcze potwierdzone.

Według tego, co udało się dowiedzieć o nowym tablecie już wcześniej, będziemy mieli do czynienia z wydajnym urządzeniem z wysokiej półki. Sprzęt ma być wyposażony w 8,4-calowy ekran o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli, procesor Kirin 960 (ten z phabletu Mate 9) oraz 4 GB lub 6 GB pamięci RAM. Nowy MediaPad ma też mieć aparaty – główny oraz przedni, ale o ich konfiguracji nic jeszcze nie wiemy.

Zastanawia mnie trochę usunięcie portu mini jack z tabletu. O ile w wypadku smartfonów możemy mówić o oszczędności miejsca i tak dalej – to w wypadku tabletów jest go chyba aż nadto? Przecież takie urządzenie, służące do kanapowej konsumpcji treści, aż się prosi o złącze słuchawkowe.

Cóż, chyba tak właśnie wygląda ten tak zwany „postęp”.

Jaki tablet kupić? Odpowiedź wcale nie jest prosta

źródło: SuomiMobiili przez PhoneArena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona