Mediafire wydaje klienta dla systemu Android

Reklama

W dzisiejszych czasach zwykło się mówić, że przyszłością jest chmura – internetowe dyski na dane o mniejszej bądź większej pojemności promowane są przez różne firmy, Od Google, przez Dropboxa aż po Microsoft. Trzeba przyznać, że jest to rozwiązanie bardzo wygodne, zwłaszcza jeśli mamy dostęp do mobilnego Internetu. Poważnym graczem jeśli chodzi o chmurę zawsze był Mediafire, i ten właśnie serwis postanowił stworzyć aplikację dla systemu Android. Dziś miała miejsce jego premiera w Google Play.

Produkt nie różni się znacząco od rywali – pozwala na przechowywanie zdjęć, muzyki, filmów, dokumentów i innych plików. Atrakcyjna jest jednak pojemność – za darmo dostajemy aż 50 GB przestrzeni na starcie. Program według informacji w Sklepie Play umożliwia szybkie wyszukiwanie plików, przeglądanie dokumentów biurowych, oglądanie video i odsłuchiwanie utworów.

Według zrzutów ekranu program nie wykorzystuje interfejsu Holo Theme, będącego niejako standardem w systemie Android od ponad roku.

Aplikacja obecnie dostępna jest w wersji 1.0.1 i działać ma na systemie w odsłonie 2.2 lub wyższej. Do pobrania jest 6,8 MB danych. Znaleźć program Mediafire w Play Store możecie pod tym adresem.

źródło