Ostatnia aktualizacja Media Player Classic. Projekt jest zamykany po 11 latach | Tabletowo.pl

Ostatnia aktualizacja Media Player Classic. Projekt jest zamykany po 11 latach

Dołącz do dyskusji 0

Media Player Classic – Home Cinema to niemal legenda. Sam pamiętam, że kiedy Windows XP się zamulał, konieczne było zreinstalowanie systemu, często po uprzednim sformatowaniu całego dysku HDD. Po przekopaniu się przez instalację wszystkich sterowników, jednym z pierwszych programów, o które trzeba było zadbać, były kodeki i odpowiedni odtwarzacz wideo. Często był to właśnie MPC-HC.

Kiedy inne odtwarzacze puchły od opcji, skórek i agentów automatycznej aktualizacji, Media Player Classic zachowywał dużą funkcjonalność przy jednoczesnej lekkości programu, prostocie użytkowania i minimalistycznym interfejsie. Instalowany wraz z zestawem kodeków, potrafił otworzyć niemal każdy typ plików audio i wideo, w tym specyficzny format .mov, który śnił się po nocach użytkownikom Windowsa nie cierpiącym ciężkiej „kobyły”, jaką była aplikacja Quick Time Player.

Obecnie MPC Home Cinema jest aktualizowany do wersji 1.7.13. Dzienniki zmian wspominają o aktualizacji bibliotek, dodatkowym menu kontekstowym dla kopiowania napisów z sieci i poprawkach działania.

Projekt upadnie z powodu braku deweloperów. Ich liczba w ciągu ostatnich lat i miesięcy nieuchronnie zbliżała się do zera. Jeśli ktoś chciałby pomóc przy Media Player Classic – HC, może się skontaktować z jego menedżerem na Twitterze lub  GitHubie. Jeżeli na pokładzie nie pojawią się jacyś nowi deweloperzy, będzie to koniec drogi dla MPC.

W krótkiej notatce dotyczącej programu, XhmikosR, menedżer projektu pisze: „Wszystko się kończy, a życie płynie dalej. To była miła podróż i osobiście jestem mocno przytłoczony, pisząc ten post. Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się sukcesu tego projektu, w całej jego 11-letniej historii”.

źródło: Media Player Classic – Home Cinema przez Tech2

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona