Mechanizm slidera z Xiaomi Mi Mix 3 będzie otwierał się z dość głośnym klikiem

W ubiegłym tygodniu dowiedzieliśmy się, że Xiaomi planuje pokazać nowy flagowy smartfon 25 października. Mi Mix 3 będzie dość mocno odróżniał się od swoich poprzedników jednym istotnym szczegółem: jego obudowa będzie rozsuwana. Materiały promocyjne, jakie pojawiły się w sieci, nie pozostawiają co do tego żadnych wątpliwości.

Reklama

Film opublikowany przez Xiaomi sugeruje, że slidera będzie używało się bardzo prosto oraz podkreśla jego trwałość. Zwłaszcza o tę drugą kwestię martwią się osoby wstępnie zainteresowane kupnem tego sprzętu – wydaje się, że jeśli urządzenie ma być wyposażone w ruchomą część, to prędzej czy później zacznie ona wykazywać oznaki zużycia.

Xiaomi Mi Mix 3 ma być wyjątkowy również pod innym względem: otrzyma aż 10 GB pamięci RAM. Od razu stawia to pytania w rodzaju: „A komu to potrzebne?”. Okazuje się jednak, że Xiaomi nie zamierza oszczędzać na niczym: smartfon dostanie też podwójną kamerę przednią z matrycą 24 Mpix + 24 Mpix oraz diodą podświetlającą LED. Przy okazji potwierdzono, że urządzenie będzie mogło pochwalić się szybszym ładowaniem bezprzewodowym (15 W zamiast 7,5 W).

Skoro jesteśmy już w temacie aparatów, to muszę wspomnieć, że idąc w ślad za smartfonami Sony, Samsunga i Huawei, również nowe Xiaomi będzie potrafiło nagrywać wideo z szybkością 960 klatek na sekundę. Pozwoli to na kręcenie naprawdę interesujących scen.

Jeszcze się okaże, czy Mi Mix 3 będzie dysponował czytnikiem linii papilarnych w ekranie. To, co widzicie poniżej, to prezentacja funkcjonowania odblokowywania smartfona twarzą, choć palec na ekranie może być mylący. Wszystkiego dowiemy się na pewno z konferencji, która odbędzie się już w ten czwartek. Bądźcie czujni.

źródło: fonearena, GSMarena

    1. Nie przesadzaj z tym dziennikarstwem. Nie sądzę że ktokolwiek kto tu pisze jest dziennikarzem, to jest blog. Swoją drogą faktycznie przeważa ilość nie jakość ale takie są realia niestety. Liczy się liczba klików, a nie treść. Np na takiej wirtualnej polsce wszystko w tytyułach jest 'wstrząsające’ 'szokukące’ itp a jak się kliknie to treść mega miałka i o niczym, prawie przestałem wp czytać. A tabletowo nadal lubię:) Tyle że trzeba się przebijać przez masę wpisów o niczym żeby znależć coś ciekawego.

  1. Jedno jest z kolei pewne… Spiskowcy ze urzadzenia chinskie nas szpieguja beda sie wyrzekac istnienia tego urzadzenia xD
    A tak ta serio to fajnie ze jest dzwiek. Dzwiek odblokowania smartfonow Xiaomi w Miui 8 i 9 byl bardzo satysfakcjonujacy. (W Miui 10 just nie i troche mnie to drazni)

  2. A dlaczego slider miałby nie być trwały? Przecież ten będzie jedynie otwierany do selfie. Wiec dla standardowego użytkownika – bardzo żadko. Dawniej slidery były bardzo popularne a z racji tego że skrywaly klawiaturę były używane znacznie częściej. I jakoś się nie psuly…

    1. Po pierwsze „RZadko” ;), a po drugie, jeśli ktoś będzie odblokowywał telefon twarzą (ostatni filmik), to będzie używał slidera bardzo często, pewnie dziesiątki razy dziennie, niektórzy nawet setki. Ale zgadzam się z nawiązaniem do starych slide’ów. Trwałość powinna być zadowalająca, o ile nie odwalili jakiejś rażącej fuszerki w tym mechanizmie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama