Matrix PowerWatch jest zegarkiem, którego baterię naładujesz ciepłem swojego ciała - Tabletowo.pl

Matrix PowerWatch jest zegarkiem, którego baterię naładujesz ciepłem swojego ciała

Dołącz do dyskusji 0

Czy smartwatche są już „na wylocie” ze świata elektroniki, to kwestia dyskusji. Rzeczą, która łączy ich użytkowników i tych, którzy chcieliby jakiegoś kupić, jest opinia, że smartzegarki trzeba zbyt często ładować. To nie problem dla PowerWatch, który będzie czerpać energię z ciepła naszego ciała.

Jest to możliwe dzięki zastosowaniu technologii termoelektrycznej. PowerWatch to w pewnym sensie miniaturowa nadgarstkowa elektrownia, która pozwala na zamianę energii cieplnej w elektryczną.

Podobnie jak w wypadku innych smartwatchy, ten zegarek również może synchronizować się z Androidem lub iOS, dzięki czemu można śledzić ilość kroków czy spalonych kalorii i przeanalizować fazy swojego snu. Da się też sprawdzić, ile energii elektrycznej ciepło ciała jest w stanie wygenerować w czasie rzeczywistym.

Tabletowo.pl Matrix PowerWatch jest zegarkiem, którego baterię naładujesz ciepłem swojego ciała Ciekawostki Koncepcje Wearable

Sercem PowerWatcha jest procesor AMBI Q. Matrix, producent urządzenia, chwali się, że jest to mikroprocesor o najniższym zużyciu energii na świecie. Oczywiście taka jednostka nie zapewni funkcjonalności porównywalnej z Samsungiem Gear S3 czy Apple Watchem 2, jednak dla wielu kluczową sprawą będzie brak konieczności ładowania smartwatcha w ogóle.

Matrix Industries zbiera fundusze na produkcję PowerWatcha na Indiegogo. W dwa miesiące udało się zebrać ponad 66000 dolarów z wymaganych 100000 dolarów. Cena na sztukę takiego urządzenia to 99$. Pierwsze egzemplarze mają być wysyłane do właścicieli dopiero w lipcu przyszłego roku, gdyż obecnie PowerWatch jest na etapie intensywnych testów.

Pomysł pozyskiwania energii elektrycznej z ciepła ludzkiego ciała jest bardzo fajny, jednak nazywając swoją firmę Matrix, nie można mieć za złe skojarzeń z pewnym hollywoodzkim scenariuszem…

źródło: Indiegogo przez techsport.com

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona