Masz urządzenie Sony? Możesz już przetestować Androida M | Tabletowo.pl

Masz urządzenie Sony? Możesz już przetestować Androida M

Dołącz do dyskusji 0

Finalna wersja Androida M zostanie udostępniona dopiero za kilka tygodni, natomiast już teraz pierwsi szczęśliwcy mogą się z nią zapoznać na swoich urządzeniach. Dotychczas Developer Preview udostępniony był wyłącznie dla serii Nexus – w dodatku dla wybranych modeli. Od wczoraj jednak do tego grona dołączyły produkty Sony. Zdziwieni? Ja tak.

W ramach programu Open Device Sony udostępniło możliwość przetestowania Androida M Developer Preview na wybranych urządzeniach. Jest to wciąż rozwojowa wersja i niedoskonała, zatem warto testować ją na drugim telefonie, a nie tym, z którego korzystacie na co dzień. Tym bardziej, że Sony wprost komunikuje, że część funkcji na razie po prostu nie działa, w tym modem i aparat.

Z Androidem M Developer Preview mogą się zapoznać użytkownicy tabletów: Xperia Z3 Tablet Compact i Xperia Z2 Tablet, a także smartfonów: Xperia Z3, Xperia Z3 Compact, Xperia Z3 Tablet Compact, Xperia Z2, Xperia Z1, Xperia Z1 Compact, Xperia Z Ultra, Xperia E3, Xperia M2, Xperia T2 Ultra i Xperia T3.

Zainteresowanych tematem odsyłam na oficjalną stronę Sony. Tam też dowiecie się konkretów jak sprawić, by Wasz sprzęt działał już teraz pod kontrolą najnowszej wersji Androida. Z rzeczy najistotniejszych – urządzenie musi mieć odblokowany bootloader.

źródło: AndroidPolice, Sony Developer Blog

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona