Masz iPhone’a lub iPada? Wstrzymaj się z aktualizacją OTA do iOS 10 – zbrickujesz swój sprzęt

Dzisiejszy wieczór dla użytkowników mobilnego sprzętu z iOS miał być bardzo udany. Wszystko za sprawą wypuszczenia przez Apple aktualizacji dla iPadów i iPhone’ów do wersji iOS 10. Niestety, okazuje się, że OTA w bardzo wielu przypadkach brickuje urządzenia (na szczęście można to łatwo naprawić), przez co zalecamy wstrzymanie się z jej instalacją.

Reklama

Fala zbrickowanych smartfonów i tabletów z iOS

Jeśli macie konto na Twitterze, a wśród obserwowanych osób sporo użytkowników sprzętu spod znaku nadgryzionego jabłka, jestem przekonana, że Wasz timeline zapełnił się wpisami nasączonymi złością i irytacją z ich strony. Wszystko przez to, że naprawdę spora część użytkowników, która postanowiła zaktualizować swoje urządzenia bezprzewodowo, zbrickowała je. Moja twitterowa tablica pełna jest tego typu wpisów.

Problemem jest prawdopodobnie fakt, że Apple nie było w stanie udźwignąć tak wielu instalacji oprogramowania w jednym czasie. Kwestią czasu, moim zdaniem, jest zatem wprowadzenie przez Apple stopniowego udostępniania nowych wersji systemu dla swoich produktów, dokładnie tak, jak jest to robione z Androidem. Wszystko po to, by zapobiec podobnym problemom, z którymi borykają się teraz użytkownicy iPadów i iPhone’ów.

Rozwiązanie, na szczęście, jest proste

Na szczęście osoby, którym przytrafiła się nieprzyjemna sytuacja podczas aktualizowania sprzętu przez OTA, mogą to w prosty sposób naprawić. Wystarczy podłączyć swoje urządzenie do komputera, odpalić iTunes i przywrócić ostatnią wersję systemu, z której korzystały.

Wszystkim użytkownikom sprzętu Apple, którzy jeszcze nie pobrali iOS 10, radzimy uzbrojenie się w cierpliwość i zamiast skorzystać z OTA, zainstalować aktualizację po kablu, przy wykorzystaniu iTunes.

źródło: 9to5mac

Aktualizacja:

Jak donosi macrumors, problem został rozwiązany. Apple wydało również krótkie oświadczenie w związku ze sprawą, w którym oficjalnie przyznaje, że wystąpiły krótkie problemy z procesem aktualizacji oprogramowania w ciągu pierwszej godziny dostępności OTA iOS 10.