(fot. Google)

Masz Android TV? To powinieneś już mieć odświeżonego YouTube’a

YouTube zmienia się bardzo dynamicznie. Ledwie kilkanaście godzin temu pisałem Wam o zmianach, nad jakimi pracuje Google, a już okazuje się, że nie jest to jedyny front działań. I tak, powinniście mieć już nowy wygląd aplikacji YouTube na telewizorach, które wspierają Android TV.

Historia zmian bierze swój początek w pierwszym kwartale tego roku. To właśnie wtedy pojawiły się pierwsze nieśmiałe przymiarki do stworzenia zupełnie nowego, odświeżonego designu programu. Najwyraźniej ktoś wysoko postawiony w Mountain View doszedł do wniosku, że testy zakończyły się sukcesem, bowiem interfejs pojawia się właśnie jako aktualizacja u użytkowników na całym świecie. Pozwala to z dużą dozą prawdopodobieństwa założyć, że i na Was czeka już uaktualnienie ;)

Fot za: 9to5Google

W oczy rzuca się kilka innowacji, jednak nie da się nie dostrzec zwiększenia odstępów między filmami oraz ikonami systemowymi. Można powiedzieć, że użytkownik wreszcie przestaje mieć wrażenie, jakby ktoś chciał upchać jak najwięcej rzeczy na jak najmniejszej powierzchni. Dostajemy też przebudowane menu funkcyjne, gdzie pojawia się wydzielona karta dla:

  • strony początkowej,
  • wyszukiwarki,
  • rozrywki,
  • muzyki,
  • gier,
  • najnowszych materiałów serwisie,
  • subskrypcji i biblioteki mediów.

Ustawienia, gdzie możecie zarządzać m.in. Waszym kontem, zostały przeniesione na dół. Wypada zauważyć, że Google tym razem nie starało się odkrywać koła na nowo, a raczej skupiło się na przejrzystości i estetyce. Bardzo doceniam takie zagranie producenta, bowiem nie zawsze wyglądało to tak idealnie. Pozostaje mieć nadzieję, że firma zdecyduje się na wdrażanie tego typu zmian na szerszą skalę. Nie zawsze potrzebujemy rewolucji, czasem wystarczy tylko dyskretny tuning.

źródło: 9to5Google