Mastercard gra z WOŚP – nie zapomnij wysłać tweeta!

Już dziś, tj. 12 stycznia, odbywa się 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, podczas którego zbierane są środki na rzecz dziecięcej medycyny zabiegowej. Dzięki firmie Mastercard pomóc może każdy – wystarczy dziś wysłać jednego tweeta lub retweeta!

Reklama

#MASTERCARDGRAZWOŚP

Podczas tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy firma Mastercard ponownie startuje z akcją, w ramach której, za każdego tweeta i retweeta z hashtagiem #MASTERCARDGRAZWOŚP przekaże na konto fundacji 5 zł. Jedyne, co trzeba zrobić, to dziś, w dniu finału, ze swojego konta na Twitterze wysłać lub udostępnić odpowiednią wiadomość. To wszystko! Wystarczy tylko kilkanaście, kilkadziesiąt sekund, by niewielki datek zasilił konto WOŚP i został przekazany na wsparcie tegorocznego finału.

W tym przypadku warto jednak pamiętać, że kropla drąży skałę i każdy jeden wpis się liczy. Solidarne zaangażowanie w akcję może sprawić, że na koncie WOŚP pojawi się konkretna suma pieniędzy. W ubiegłym roku odpowiedni wpis pojawił się 32 962 razy, co daje niemal 165 tysięcy złotych darowizny na rzecz Fundacji.

Reklama

Dla większej wygody udostępniamy hashtag w formie cytatu:

#MASTERCARDGRAZWOŚP

Wirtualni wolontariusze, licytacje, puszki w formie terminala

Akcja na Twitterze to jednak nie koniec wsparcia, jakie w tym roku Mastercard udzieliło WOŚP. Razem z braćmi Collins firma przekazała na aukcję samochód z kultowego serialu Knight Rider, czyli popularny KITT. Dodatkowo wolontariusze będą mogli korzystać z wirtualnych puszek w formie eSkarbonki – wystarczy skorzystać z linku udostępnionego przez wolontariusza, by móc zasilić konto fundacji wskazaną przez siebie kwotą.

Szczególnie istotnie firma Mastercard zaangażuje się w pomoc na terenie Warszawy, gdzie sfinansuje coroczne Światełko do Nieba, które odbędzie się na Placu Bankowym. Na ulice miast wyruszą również pracownicy firmy, którzy zamiast puszek będą zbierać pieniądze przy pomocy terminali płatniczych – na wypadek, gdyby ktokolwiek z darczyńców chciał przekazać datek płacąc kartą.

Przede wszystkim – pamiętajmy!

Nie zapomnijmy dziś o wszelkich możliwych formach wsparcia dla fundacji. Siema!

Źródło: informacja prasowa, Mastercard