Marvel Contest of Champions – tabletowa bijatyka dla fanów komiksów | Tabletowo.pl

Marvel Contest of Champions – tabletowa bijatyka dla fanów komiksów

Dołącz do dyskusji 0

Gdy byłem dzieckiem proces ustalania wyższości jednego superbohatera nad drugim zwykle wiązał się z dużą ilością krzyku i groźnego wymachiwania dziecięcymi piąstkami (w sytuacjach ekstremalnych – siniakami od pistoletu na kulki). Teraz żyjemy w nieco bardziej cywilizowanych czasach, o czym świadczy chociażby fakt, że współczesne dzieci mogą rozwiązać wspomniany problem za pomocą stosownej aplikacji.

Mowa tu oczywiście o Marvel Contest of Champions – tabletowej bijatyce z superbohaterami w roli głównej, która pojawiła się dziś w sklepach App Store i Google Play. Tytuł ten pozwala nam bowiem wcielić się w rolę kolekcjonera herosów, wystawiającego postacie ze swojej kolekcji do starć z innymi podobnymi im przeciwnikami. Esencję gry stanowią tu więc szybkie, dynamiczne potyczki, z maksymalnie uproszczonym systemem sterowania składającym się z trzech ciosów: bloku, ataku specjalnego, uniku i doskoku do przeciwnika.

Mimo iż mechanika rozgrywki nawet nie stara się dorównać „tradycyjnym” komputerowym mordobiciom, to jednak trzeba przyznać, że gra się w nią zaskakująco przyjemnie. Pozostała część gry składa się głównie z elementów kolekcjonerskich, takich jak zdobywanie nowych herosów i podnoszenie ich umiejętności. Jak łatwo się domyślić znajdziemy tu dość sporo mikropłatności, jednak fani komiksów ze stajni Marvel powinni być w stanie przymknąć na to oko (przynajmniej w początkowych etapach gry, gdzie nie są one aż tak bardzo odczuwalne).

Gra Marvel Contest of Champions dostępna jest do pobrania za darmo w sklepach z aplikacjami App Store i Google Play.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona