Martian Active Collection to smartwatche z klasyczną tarczą i dyskretnie wkomponowanym małym wyświetlaczem

Smartwatche najczęściej wyposażane są w elektroniczne wyświetlacze, które tak naprawdę mało mają wspólnego z tarczą prawdziwego zegarka. Preferencje oczywiście zależą od osobistych upodobań każdego użytkownika, ale duża część z nich chciałaby posiadać klasyczny czasomierz, który zaoferowałby dodatkowe funkcje.

Jednym z producentów takich urządzeń jest Fossil, którego portfolio wzbogaciło się ostatnio m.in. o model Q Grant. O swoją część rynku walczy również Martian. Posiada on w ofercie wiele rodzajów smartwatchy. Tym razem postanowił stworzyć kilka propozycji dla ludzi lubiących żyć aktywnie.

W ten właśnie sposób powstała Active Collection, oferująca 5 różnych modeli: Envoy, Aviator, Alpha, Electra S10 i Electra E10. Wyróżniają je przede wszystkim wbudowany mikrofon i głośnik, umożliwiające wydawanie komend głosowych i odbieranie połączeń.

Martian Active Collection 01

Specjalna aplikacja producenta dla smartfonów pracujących pod kontrolą systemu operacyjnego Android i iOS umożliwia ustawienie różnych stylów powiadomień dla poszczególnych aplikacji. Użytkownik może wybrać w jaki sposób smartwatch będzie wibrował, gdy pojawi się nowe połączenie, wiadomość czy aktywność w danej aplikacji.

Oprócz tego zegarki oferują dodatkowo funkcje:

  • Camera Remote Trigger, umożliwiająca wyzwalanie spustu migawki aparatu w smartfonie,
  • Music Control, czyli kontrola odtwarzacza muzyki – przewijanie, pauzowanie i wyświetlanie informacji o tytule i wykonawcy utworów (funkcja dostępna tylko z urządzeniami Apple),
  • Silent Alarms – budzenie, powiadamianie lub przypominanie o czymś według ustawionego wcześniej harmonogramu,
  • Phone Leash – funkcja informująca, gdy użytkownik oddali się od swojego smartfona,
  • Find Phone pomagająca znaleźć zawieruszony telefon,
  • Local Weather, czyli informacje o warunkach pogodowych,
  • Digital World Clock umożliwiający sprawdzenie godziny w innym miejscu na świecie.

Jeśli natomiast chodzi o dane techniczne, smartwatche posiadają, oprócz tradycyjnej tarczy, wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 96×16 pikseli (całość pokryta odpornym na zarysowania szkłem mineralnym), trójkolorową diodę LED, moduł Bluetooth 4.0, akcelerometr i port microUSB. Wbudowany akumulator pozwoli na 5 dni użytkowania. Czas ładowania wynosi do dwóch godzin. Dodatkowo zegarek może zasilać tradycyjna bateria, która ma zapewnić 2 lata pracy, jednak podejrzewam, że chodzi tu tylko o „analogowe” funkcje, czyli po prostu wskazywanie godziny.

Smartwatch współpracuje z iPadem Air, iPadem mini, iPadem (od 3. generacji), iPhone’ami: 6 Plus, 6 (6S Plus i 6S zapewne też), 5S, 5C, 5, 4S oraz smartfonami i tabletami z systemem operacyjnym Android w wersji 3.0 lub nowszej.

Działanie jednego ze smartwatchy z serii Active Collection, w tym ustawianie spersonalizowanych powiadomień, możecie zobaczyć na poniższym filmie:

Źródło: oficjalna strona producenta