Marshmallow dopiero na 10% urządzeń z Androidem 22

Marshmallow dopiero na 10% urządzeń z Androidem

Nowy miesiąc oznacza nową paczkę zabezpieczeń dla Androida, jak również zaktualizowaną tabelę defragmentacji Androida od Android Developers. Co z niej wynika?

Według danych z zeszłego miesiąca, Android Marshmallow działał na 7,5% wszystkich urządzeń z systemem od Google. Dwa miesiące temu było to 4,6%. Teraz udział urządzeń z tym systemem wzrósł do 10,1%.

android czerwiec 2016

Gdyby porównać te liczby do Androida Lollipop w analogicznym okresie zeszłego roku, to widać pewną różnicę – Lizakowi w czerwcu 2015 roku udało się znaleźć na 12,4% urządzeń, co oznacza, że Marshmallow rośnie znacznie wolniej. I w 2016 Lollipop wciąż jest popularny, ze swoimi 35,4% udziału. Zaraz za nim bryluje Android KitKat, trzymający się poziomu 31,6%.

Trzeba wziąć pod uwagę, że kiedy urządzenia z zeszłego roku, takie jak Samsung Galaxy S6 oraz Galaxy Note 5 otrzymają aktualizację do wyższej wersji systemu, cyferki się nieco pozmieniają. Biorąc jednak pod uwagę tempo, z jakim producenci wypuszczają nowe aktualizacje, można było się poniekąd spodziewać spowolnionego procesu adaptacji do Androida Marshmallow.

Patrząc na te liczby, wciąż można śmiało mówić o ewidentnej defragmentacji Androida. Można też poczuć się też nieco zdziwionym, że w użyciu nadal są urządzenia z wersją 2.2 Froyo, czy Gingerbreadem.

 

źródło: Android Developers, phandroid.com