Mapy Google zapamiętają, gdzie zaparkowałeś auto | Tabletowo.pl

Mapy Google zapamiętają, gdzie zaparkowałeś auto

Dołącz do dyskusji 0

Mapy Google pomagają niektórym znaleźć miejsce, w którym pozostawimy samochód, informując o obłożeniu miejskich parkingów. Od jakiegoś czasu była testowana inna opcja, pozwalająca zaznaczyć na mapie lokalizację naszego auta. To szczególnie przydatna rzecz, gdy pozostawiamy swoje cztery kółka w jakimś nowym miejscu i kontynuujemy wycieczkę pieszo. Błądząc po okolicy, łatwo zapomnieć, gdzie dokładnie zaparkowaliśmy.

U mnie ta funkcja jeszcze się nie pojawiła, ale ma być wkrótce dostępna pod rozwijanym menu na głównym ekranie Map.

Oprócz możliwości zaznaczenia na mapie pozycji naszego wozu specjalną pinezką, będzie można ustawić przypomnienie dotyczące zapłacenia biletu parkingowego, zrobić zdjęcie okolicy, udostępnić aktualną lokalizację (na przykład znajomym, jeśli będziemy chcieli się później spotkać „przy aucie”) lub dodać jakąś specjalną notkę.

Funkcja będzie udostępniana stopniowo zarówno użytkownikom Androida, jak i właścicielom Phone’ów. Google na swoim blogu nie określa, czy nowa opcja będzie dostępna tylko dla użytkowników Map w Stanach Zjednoczonych (gdzie ją testowano), więc zgaduję, że pojawi się u wszystkich użytkowników Google Maps, globalnie. Jeśli u Was już jest, dajcie znać w komentarzach :)

źródło: Google

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona