Mapy Google z kolejną nowością. W czasie rzeczywistym pokażą czy Twój autobus już odjechał 20

Mapy Google z kolejną nowością. W czasie rzeczywistym pokażą czy Twój autobus już odjechał

Mapy Google, tak jak cały system Android, od momentu pojawienia się na rynku przeszły olbrzymią przemianę, a programiści stale wprowadzają nowe funkcje. Dzięki temu aplikacja jest już zdecydowanie czymś więcej, aniżeli prostą nawigacją. Z pojawienia się najnowszej opcji ucieszyć powinni się zwłaszcza ci, którzy często podróżują przy użyciu komunikacji miejskiej po Warszawie i Tarnowie.

Podejrzewam, że przynajmniej raz w życiu zdarzyło Wam się zaspać do pracy, szkoły czy gdziekolwiek indziej. W pośpiechu zbieraliście się do wyjścia tylko po to, aby zdążyć na autobus, a po dotarciu w biegu na przystanek okazywało się, że wyczekiwany przez Was pojazd ma opóźnienie i w gruncie rzeczy Wasz pośpiech nie był potrzebny.

Mieszkańcy Warszawy i Tarnowa (a miejmy nadzieję, że w przyszłości i innych polskich miast) otrzymali narzędzie, które w tego typu sytuacjach może im pomóc. Chodzi o nic innego jak Mapy Google, które zostały wzbogacone o nową funkcję, polegającą na prezentowaniu rzeczywistego czasu odjazdu poszczególnych autobusów czy tramwajów.

Mapy Google z kolejną nowością. W czasie rzeczywistym pokażą czy Twój autobus już odjechał 21

Przy konkretnych liniach poruszających się po interesującej Was trasie, możecie zobaczyć oznaczenia wyróżnione trzema kolorami. Jeżeli widzicie kolor zielony, świadczy to o braku jakichkolwiek problemow z punktualnym dotarciem pojazdu. Czerwony jak możecie się domyślić alarmuje o opóźnieniach (podawany jest również ich dokładny czas), a czarny oznacza, że aplikacja nie ma dostępu do danych w czasie rzeczywistym.

Póki co widać, że jest to dopiero początek działania nowej usługi. Wciąż sporo jest takich połączeń, przy których wyświetla się kolor czarny. Niemniej jednak sam pomysł z pewnością godny jest pochwały. Osobiście liczę na to, że z czasem nie tylko udoskonalone zostanie działanie nowej funkcjonalności na terenie Warszawy i Tarnowa, ale również pojawi się ona w innych polskich miastach.

Źródło: Google dzięki dobreprogramy.pl