Mapy Google z kolejną nowością. W czasie rzeczywistym pokażą czy Twój autobus już odjechał

Mapy Google, tak jak cały system Android, od momentu pojawienia się na rynku przeszły olbrzymią przemianę, a programiści stale wprowadzają nowe funkcje. Dzięki temu aplikacja jest już zdecydowanie czymś więcej, aniżeli prostą nawigacją. Z pojawienia się najnowszej opcji ucieszyć powinni się zwłaszcza ci, którzy często podróżują przy użyciu komunikacji miejskiej po Warszawie i Tarnowie.

Reklama

Podejrzewam, że przynajmniej raz w życiu zdarzyło Wam się zaspać do pracy, szkoły czy gdziekolwiek indziej. W pośpiechu zbieraliście się do wyjścia tylko po to, aby zdążyć na autobus, a po dotarciu w biegu na przystanek okazywało się, że wyczekiwany przez Was pojazd ma opóźnienie i w gruncie rzeczy Wasz pośpiech nie był potrzebny.

Mieszkańcy Warszawy i Tarnowa (a miejmy nadzieję, że w przyszłości i innych polskich miast) otrzymali narzędzie, które w tego typu sytuacjach może im pomóc. Chodzi o nic innego jak Mapy Google, które zostały wzbogacone o nową funkcję, polegającą na prezentowaniu rzeczywistego czasu odjazdu poszczególnych autobusów czy tramwajów.

Przy konkretnych liniach poruszających się po interesującej Was trasie, możecie zobaczyć oznaczenia wyróżnione trzema kolorami. Jeżeli widzicie kolor zielony, świadczy to o braku jakichkolwiek problemow z punktualnym dotarciem pojazdu. Czerwony jak możecie się domyślić alarmuje o opóźnieniach (podawany jest również ich dokładny czas), a czarny oznacza, że aplikacja nie ma dostępu do danych w czasie rzeczywistym.

Póki co widać, że jest to dopiero początek działania nowej usługi. Wciąż sporo jest takich połączeń, przy których wyświetla się kolor czarny. Niemniej jednak sam pomysł z pewnością godny jest pochwały. Osobiście liczę na to, że z czasem nie tylko udoskonalone zostanie działanie nowej funkcjonalności na terenie Warszawy i Tarnowa, ale również pojawi się ona w innych polskich miastach.

Źródło: Google dzięki dobreprogramy.pl