Mapy Google pomogą znaleźć miejsce parkingowe - funkcję testują już Amerykanie 18

Mapy Google pomogą znaleźć miejsce parkingowe – funkcję testują już Amerykanie

Wkrótce przy pomocy Google Maps wyszukamy dostępne miejsce parkingowe – twórcy aplikacji już przeprowadzają testy takiego niezwykle pomocnego rozwiązania, które docelowo będzie dostępne dla posiadaczy urządzeń mobilnych pracujących pod kontrolą Androida.

Doniesienia o możliwości wyszukiwania miejsc parkingowych w aplikacji Google Maps pojawiły się w internecie już parę miesięcy temu. Okazuje się, że nie były to plotki. Obecnie dostęp do funkcji ma niewielkie grono użytkowników w USA w ramach prowadzonych beta testów. Jeśli próby pójdą dobrze, zapewne niebawem usługa trafi do znacznie większej rzeszy osób korzystających z urządzeń działających pod kontrolą systemu Android.

Funkcja pozwala oszacować, czy znalezienie wolnego miejsca będzie łatwe (Easy), czy będziemy musieli się za nim bardziej rozejrzeć (Medium), czy też bezsilnie będziemy krążyć dookoła, w nadziei że jakieś miejsce się zwolni i uda się nam w końcu zaparkować (Limited). Ikonka parkingu (P) pojawi się zaraz po wytyczeniu trasy, przy informacji dotyczącej tego, ile czasu zostało do osiągnięcia celu. Bazując na aktualnych danych, aplikacja określi, jakie są szanse na to, że szybko uda nam się pozostawić auto w pobliżu miejsca docelowego.

Aplikacja oczywiście nie bierze pod uwagę, że moglibyśmy zaparkować przy drodze, a pokazuje dostępność miejsc w publicznych miejscach, takich jak parkingi przy centrach handlowych, lotniskach i parkach rozrywki.

Mapy Google pomogą znaleźć miejsce parkingowe - funkcję testują już Amerykanie 22

Niestety nie ma informacji, czy nowa funkcja będzie także dostępna poza Androidem. Na razie mogą ją testować tylko mieszkańcy USA, w aplikacji z wersją oznaczoną 9.44.beta.

 

źródło: AndroidPolice, YesDriving