Navigator Navigation Google Maps Map Location Gps

W Mapach Google testowana jest funkcja, która pomoże zaoszczędzić kilka sekund w skali roku. Już planuję, co zrobić z wolnym czasem

Jak wiadomo, w Mapach Google można ustawić określone adresy jako swój dom oraz miejsce pracy. To sprawia, że podróż z dowolnego miejsca do tych najważniejszych lokacji jest dużo wygodniejsze. W aplikacji testuje się opcję, która jeszcze bardziej przyśpieszy wybór jednej z tych destynacji.

Wypowiedzenie słów „OK Google, wyznacz trasę do DOM” lub wybranie celu podróży z historii wyszukiwania w pasku Map Google nie jest jakoś wybitnie trudne, ale programiści odpowiedzialni za aplikację chcą nam ułatwić i to. Dzięki temu będziemy w stanie zaoszczędzić kilka milisekund na każdym tego typu wyszukiwaniu, co z kolei da nam kilka sekund ekstra rocznie. Czas więc planować urlop.

Reklama

Oczywiście, że jestem uszczypliwy – może niepotrzebnie. Fakty są takie, że Google testuje w Mapach dodatkowe skróty, dzięki którym wyznaczenie trasy z dowolnego miejsca do domu lub pracy (o ile wcześniej ustaliliśmy, gdzie one się znajdują) będzie ultraszybkie. Wygląda to tak:

Trudno stwierdzić, czy w takim razie skróty z wyników ze starego układu wyszukiwania znikną, choć wydaje się, że dublowanie ich w różnych miejscach nie miałoby sensu. Na razie funkcja ta jest testowana, więc trudno powiedzieć, czy trafi do oficjalnej wersji aplikacji – teraz albo kiedykolwiek.

Google testuje nie tylko tę opcję, ale również odświeżony wygląd Map. Poniżej możecie zobaczyć, jak będą się one prezentować, gdy aplikacja na Androida zostanie dostosowana do nowych zasad układu i stylu Material Design.

źródło: Android Police (1), (2)