Mapy Google sprawią, że planowanie wspólnego wypadu na miasto będzie prostsze

Na pewno od czasu do czasu zdarza Wam się planować wyjście na miasto w szerszym gronie osób. Dopóki jest jakiś punkt zaczepienia, osoba, którą można uznać za przewodzącą spotkaniu lub miejsce, które skłoniło Was do tej decyzji, wybranie interesującego lokalu jest proste i szybkie. Zdarza się jednak tak, że sprawy się komplikują, a z pomocą niezdecydowanym przychodzi nowa funkcja, którą mogą pochwalić się Mapy Google.

Mapy Google już dawno przestały być narzędziem, które służy wyłącznie do wyznaczania trasy pomiędzy poszczególnymi punktami. Usługa ta oferuje cały szereg funkcji, poczynając od korków, przez listę lokali wraz z opiniami na ich temat, aż po kontrolowanie interesujących nas autobusów komunikacji miejskiej.

Reklama

https://www.tabletowo.pl/2018/09/22/mapy-google-z-kolejna-nowoscia-w-czasie-rzeczywistym-pokaza-czy-twoj-autobus-juz-odjechal/

Opisywana w tym wpisie zmiana została zapowiedziana przez giganta z Mountain View podczas tegorocznej konferencji I/O 2018, jednak Google najwyraźniej potrzebowało kilku miesięcy, żeby ją przygotować i wdrożyć. Ale o co w ogóle chodzi w tej funkcji?

Jeżeli wraz z grupą znajomych wybieracie lokal, w którym chcecie się spotkać, to najprawdopodobniej na ogół staracie się to przedyskutować tak, aby każdy był zadowolony. Kiedy preferencje różnych osób się ze sobą nie zgadzają, dyskusja potrafi być długa, zażarta i czasami… niezbyt wygodna, gdyż trudno połapać się we wszystkich lokalach w obcym mieście.

Z pomocą chcą przyjść Mapy Google, które umożliwiają utworzenie specjalnej listy miejsc – sam proces jest niezwykle prosty, gdyż wymaga wyłącznie przeciągnięcia miniatury danego lokalu na niewielki pływający przy krawędzi ekranu bąbelek. Kiedy zakończymy zbierać restauracje czy puby, może udostępnić listę naszym znajomym za pomocą dowolnego komunikatora lub dedykowanego odnośnika.

Każda z osób, która otrzyma dostęp do listy, może nie tylko głosować na preferowaną przez siebie opcję, ale również dodawać swoje propozycje oraz usuwać cudze. Grupowe planowanie Map Google nie posłuży więc do planowania ogromnych spotkań biznesowych, ale do ustalania miejsca na spotkanie grupą znajomych wydaje się być idealne. Podobnie zresztą, jak planowanie lokali, które chcemy odwiedzić w podróży.

Najnowsza funkcja już pojawia się w obrębie Map Google, zarówno w przypadku Androida, jak i iOS. Jeżeli chcecie przetestować tę nowość, to sprawdźcie czy macie najnowszą wersję aplikacji – jeżeli to nie pomoże, to musicie uzbroić się jeszcze w odrobinę cierpliwości.

źródło: VentureBeat