Manta PowerTab MID08 kolejną budżetówką dostępną w Polsce (349 zł)

tablet manta powertab mid08

Firma Manta rozszerza swoje portfolio o kolejny tablet internetowy. Jest nim Manta PowerTab MID08, który wyceniony został na 349 złotych. Cena atrakcyjna, wiele osób na pewno po jej usłyszeniu przynajmniej na chwilę zainteresuje się tym modelem. Ale czy warto? Zerknijmy na parametry techniczne produktu.

Tablet Manta PowerTab MID08 pracuje pod kontrolą Androida 4.0 Ice Cream Sandwich (oferuje dostęp do Google Play), natomiast jego jednostką centralną jest jednordzeniowy procesor Boxchip A13 o częstotliwości taktowania 1GHz z Mali-400, wspierany przez 512MB RAM.

Urządzenie posiada wyświetlacz o przekątnej 7″ i rozdzielczości 800 x 480 pikseli z 5-punktowym multitouchem, WiFi (802.11 b/g/n), kamerkę internetową 0,3 Mpix, akumulator o pojemności 3000 mAh mający pozwalać na ok. 4h pracy, 4GB pamięci wewnętrznej, port USB, do którego można podłączyć akcesoria peryferyjne (w tym zewnętrzne modemy 3G) oraz slot kart microSD.

Cóż, trudno nie odnieść wrażenia, że jest to kolejna budżetówka na polskim rynku z takimi samymi parametrami, jak każda inna, zamkniętymi w innej obudowie… Ale w ogólnym rozrachunku to dobrze. Im więcej modeli w sprzedaży, tym większa konkurencja i walka o klienta (także cenami), a przy okazji dla nas większy wybór dostępnych tabletów.

Dzięki Daniel za cynk! ;)