Manta PowerTab MID05 - ciekawa propozycja dla niewymagających za 499 złotych - Tabletowo.pl
Ważne

Manta PowerTab MID05 – ciekawa propozycja dla niewymagających za 499 złotych

Tabletowo.pl Manta PowerTab MID05 - ciekawa propozycja dla niewymagających za 499 złotych Nowości

Odkąd na rynku zadebiutował Android Ice Cream Sandwich, nieco zmieniliśmy podejście do tanich tabletów internetowych. Wcześniej mogliście zauważyć, że podchodziliśmy do nich ze sporym dystansem przede wszystkim ze względu na starszą, smartfonową wersję systemu operacyjnego oraz jakość wykonania. W ostatnim czasie jednak producenci starają nam się udowodnić, że tani tablet nie musi wcale oznaczać, że jest beznadziejny. Przekonał nas do siebie Plug Impact i całkiem miło wspominamy chwile spędzone z modelami: Bmorn V99, Ainol Novo 7 Aurora czy Goclever A73 (a wkrótce przedstawimy Wam testy kolejnych niskobudżetowych urządzeń). Do grona naszych tanich tabletowych faworytów wkrótce może dołączyć także Manta PowerTab MID05, którego cena wynosi jedyne 499 złotych.

Trzeba pamiętać, że jest to urządzenie z niskiej półki cenowej, więc nie można się po nim spodziewać nie wiadomo jak interesujących parametrów technicznych. Dlatego też uzasadniona jest w tym przypadku obecność pojemnościowego ekranu o przekątnej 7″ i niskiej rozdzielczości – 800 x 480 pikseli. Urządzenie pracuje dzięki procesorowi Boxchip A10 o częstotliwości taktowania 1,2GHz, który znamy między innymi z tabletów firmy Ainol, a systemem operacyjnym jest Android 2.3 Gingerbread, choć i tu należy się chwilę zatrzymać. Producent obiecuje, że w niedalekiej przyszłości udostępni Androida Ice Cream Sandwich dla tego modelu – pytanie jednak kiedy to nastąpi, skoro nie została podana żadna konkretna data…

Manta PowerTab MID05 posiada 512MB RAM, 4GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć dzięki slotowi kart microSD (32GB), WiFi, USB, HDMI, kamerkę oraz akumulator o pojemności 4000 mAh (do 6 godzin pracy). W modelu tym zabrakło GPS, 3G i, najprawdopodobniej, także Bluetooth, o którym producent nie wspomniał nawet słowem w informacji prasowej.

Osobiście wolałabym dołożyć 200 złotych i kupić Plug Impact (wyższa rozdzielczość: 1024 x 600 pikseli, 1GB RAM, więcej pamięci wewnętrznej – 8GB), ale trzeba liczyć się też z tym, że nie każdy może sobie pozwolić na wydatek 699 złotych. Ale czy jest sens kupować tablet za 499 złotych? Postaramy się to sprawdzić jak najszybciej – pozdrawiamy przedstawicieli firmy Manta ;).

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona