Manta EasyTab 2. Bardzo podstawowy tablet za 249 złotych | Tabletowo.pl

Manta EasyTab 2. Bardzo podstawowy tablet za 249 złotych

Dołącz do dyskusji 0
tablet manta easytab 2

Dziś sporo informacji z naszego rodzimego podwórka, ale to dobrze, bo wreszcie coś się na nim dzieje! Tym razem Manta postanowiła wprowadzić do sprzedaży tablet EasyTab 2 o bardzo podstawowych parametrach technicznych. Jego koszt to 249 złotych. Jest to kolejny tablet trafiający do sprzedaży, który w ogóle nie powinien zaistnieć na półkach sklepowych. Oto dlaczego.

Parametry modelu mówią same za siebie (czyli jaka cena, taki tablet…). Urządzenie oferuje wyświetlacz oporowy o przekątnej 7″ i rozdzielczości 800 x 480 pikseli, jednordzeniowy procesor Infotomic x210 o częstotliwości taktowania 1GHz, 256MB RAM, Androida 2.3 (raczej na pewno bez planowanej aktualizacji do Androida 4.0) oraz 4GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć dzięki slotowi kart microSD. EasyTab 2 posiada także akumulator o pojemności 4000 mAh, WiFi oraz dwa porty USB.

Moje zdanie dotyczące takich tabletów już znacie i w większości przypadków się z nim zgadzacie. Trudno bowiem powiedzieć, że tablet z oporowym ekranem, smartfonową wersją systemu i 256MB RAM może być ciekawą propozycją dla którejkolwiek z grup potencjalnych odbiorców. Praca na takim urządzeniu jest uciążliwa i wcale nie sprawia przyjemności, a płynność i wydajność pozostawiają wiele do życzenia.

I właśnie dlatego nie rozumiem dlaczego Manta zdecydowała się na ten krok. Jasne, że niektórych nie stać na tablet z wysokiej półki i chcąc przekonać się czym tak naprawdę są te urządzenia, decyduje się na zakup bardzo taniego modelu… Ale takie parametry mogą jedynie spowodować, że użytkownik zrazi się do tabletów i wyrobi sobie zdanie na temat tego typu sprzętu na podstawie bardzo prostego modelu, którego nigdy nie powinien trzymać w rękach. Warto więc dołożyć choć kilkadziesiąt złotych do któregokolwiek urządzenia z lepszymi parametrami (ekranem pojemnościowym, Androidem 4.0 i 512MB RAM).

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona