Manager plików w Windows Phone 8.1 już niebawem

Windows-Phone-8_1-Blue1

Tabletowo było jednym z pierwszych serwisów w Polsce, które opisywały działanie najnowszej aktualizacji mobilnego systemu Microsoftu dla smartfonów oraz phabletów, czyli Windows Phone 8.1. Pierwsze wrażenia były jak najbardziej pozytywne i mimo że po pewnym czasie dostrzeżone zostały też wady, to niewątpliwie platforma z Redmond jest coraz bardziej dojrzałym tworem. Jednym z braków jakie dotąd można wytknąć Windows Phone jest z pewnością brak przeglądarki plików. Użytkownicy od dawna prosili Microsoft o tego typu funkcję znaną z innych platform. Wygląda na to, że Gigant z Redmond wreszcie wysłuchał ich próśb – niebawem Windows Phone doczeka się managera plików.

W serwisie UserVoice, w wątku dotyczącym pytania o manager plików w Windows Phone, administracja Microsoftu wreszcie potwierdziła, że takowy program w systemie operacyjnym niebawem się znajdzie. Odpowiedź na pytanie użytkownika, choć zdawkowa, pozwala wyciągnąć wniosek: Microsoft chce współpracować z użytkownikami, wprowadzając do systemu to, co Ci chcieliby w nim znaleźć. Według zapowiedzi, już w czerwcu Microsoft opublikuje w swoim sklepie program o prostej i jednoznacznej nazwie „Pliki”. Nie wiemy czy część urządzeń otrzyma manager plików w aktualizacji systemowej, czy też wszyscy będą zmuszeni do pobrania oficjalnej aplikacji z Windows Store. Pewne jest jedno: Windows Phone już w najbliższej przyszłości zostanie pozbawiony naprawdę dużego braku.

Na więcej szczegółów będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Najważniejsze jest jednak to, że czekać na co mamy. Microsoft w swoich decyzjach był dotąd dość opieszały. Czyżby zaczynało się to zmieniać? Jak sądzicie?

[źródło]