Pierwszy tablet brandowany marką Honor: T1

Huawei już jakiś czas temu stworzył nową markę, którą nazwał Honor. Na początku logo tej marki widniało na dwóch smartfonach: Honor 6 oraz Honor 3C. Dziś do tych urządzeń dołączył pierwszy tablet, który został nazwany T1.

Honor T1 to, szczerze mówiąc, to samo urządzenie, co Huawei MediaPad T1. Zniknął tylko napis na obudowie informujący o producencie, jakim jest Huawei. Nie mam pojęcia po co wypuszczać na rynek dwa identyczne pod względem specyfikacji urządzeń. Ba! Oba tablety nawet wyglądają tak samo. Może producent ma jakieś niespodzianki w oprogramowaniu dla użytkowników Honora T1, których nie znajdą posiadacze bliźniaczego Huaweia? Na to pytanie niestety nie jesteśmy na ten moment w stanie odpowiedzieć.

Co do specyfikacji Honora T1 znajdziemy w nim przede wszystkim 8 – calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. Za płynne działanie zaimplementowanego systemu Android w wersji 4.3 Jelly Bean odpowiada czterordzeniowy procesor o taktowaniu 1.2 GHz, który otrzymał wsparcie ze strony 1 GB pamięci RAM.

W Honorze T1 znajdziemy również 5 – megapikselowy aparat główny oraz nieco skromniejszy przedni o zaledwie 0,3 Mpix. Do dyspozycji użytkownika przeznaczono 8 GB pamięci wbudowanej, którą spokojnie można poszerzyć przy pomocy karty microSD. Oprócz tego urządzenie zostało wyposażone w baterię o pojemności 4800 mAh, która według producenta ma wystarczyć na 20 dni w trybie czuwania. Całość została zapakowana w obudowę o wymiarach 210.6 x 127.7 x 7.9 mm i wadze wynoszącej równo 360 gramów.

Według informacji dostępnych w internecie Honor T1 został wyceniony na 129.99 Euro. Na angielskiej stronie producenta możemy znaleźć jedynie informację, że urządzenie będzie dostępne wkrótce, lecz nie jest podana oficjalna cena. Na dzień dzisiejszy nie wiadomo kiedy Honor T1 zawita do naszego kraju.

Poniżej umieszczam zdjęcia obu tabletów. Pierwsze przedstawia najnowszego Honora T1, na drugim jest natomiast wrześniowy Huawei MediaPad T1.

faster 929201454728PM_635_huawei_mediapad_t1_80