Mało znana chińska marka QiKU przygotowuje świetnego flagowca. A nawet dwa | Tabletowo.pl

Mało znana chińska marka QiKU przygotowuje świetnego flagowca. A nawet dwa

Dołącz do dyskusji 0

Trzeba przyznać, że możemy Chińczykom tylko pozazdrościć dostępu do różnorakiej elektroniki w śmiesznie niskich (oczywiście z naszej perspektywy) cenach. Owszem, mamy wiele sposobności, aby sprowadzić ją do Polski, jednak (w moim subiektywnym odczuciu) po drodze aura traci swojego rodzaju wyjątkowość. Wkrótce kolejna, mało znana chińska marka zaprezentuje świetnie wyposażonego flagowca. A nawet dwa.

Oba modele pojawiły się w bazie AnTuTu, zdradzając swoje najważniejsze parametry. Pierwszy o nazwie kodowej QK1509-A02 jest nieco lepiej wyposażony względem QK1503-M02, jednak cech wspólnych jest kilka i są to: rozdzielczość wyświetlacza Full HD (1080×1920), aparat główny 13 Mpix oraz system operacyjny Android 6.0 Marshmallow.

Różnice znaleźć można natomiast w zastosowanym procesorze i układzie graficznym (Qualcomm Snapdragon 820 z Adreno 530 vs MediaTek Helio X20 z Mali-T880), ilości RAM (4 GB vs 3 GB) oraz pamięci wewnętrznej (128 GB vs 32 GB), jak również w rozdzielczości przedniej kamerki (13 Mpix vs 5 Mpix). Istnieje też szansa, że QK1509-A02 otrzyma podwójny obiektyw aparatu na tyle – tak, jak ma to miejsce w modelu QiKU Terra (sugeruje to liczba 360).

Oba smartfony już na tę chwilę zapowiadają się naprawdę świetnie. Jeśli Chińczycy nie zawiodą w kwestii designu, to na rynku pojawią się kolejne dwa warte uwagi high-endy.

Źródło: AnTuTu przez Android Headlines

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona