Makeovr daje możliwość ustawienia ikon po swojemu na iOS (w końcu) | Tabletowo.pl

Makeovr daje możliwość ustawienia ikon po swojemu na iOS (w końcu)

Dołącz do dyskusji 0

Jeśli ktoś jest zapalonym użytkownikiem urządzeń spod znaku nadgryzionego jabłka i używa tylko iPhone’a czy iPada, to zapewne nawet nie wie jaka wygodna i przyjemna dla oka jest możliwość ustawienia ikon tak, jak nam się żywnie podoba na pulpitach naszych urządzeń. Wszystkie osoby, które przesiadają się na iOS z np. Androida traktują brak możliwości tego typu personalizacji jako spory minus. Wiadomo, że nie ma rzeczy, do których nie da się przyzwyczaić, ale po co się męczyć jak jest takie cudowne rozwiązanie jak aplikacja Makeovr.

Twórca Makeovr rozwiązał wyżej opisany problem z genialny w swojej prostocie sposób. Na początku aplikacja pobiera naszą aktualną tapetę. Następnie określamy, w którym miejscu i co ma się znajdować na naszym pulpicie. Dalej aplikacja robi magię. W miejscu, gdzie nie chcemy mieć żadnego skrótu, Makeovr dodaje skrót, ale tak specjalnie zrobiony, że jego ikonka reprezentuje ten kawałek tapety, który znajdowałby się dokładnie pod normalną ikoną, która by się w tym miejscu znajdowała. Rezultat jest taki, że Makeovr dodając tą specjalną ikonę dodaje – można powiedzieć – przezroczysty obszar, który obserwator widzi jako puste pole bez ikony. Trochę zagmatwałem, dlatego polecam jescze obejrzeć poniższy filmik, żeby zobrazować sobie jak to się odbywa.

Wiadomo, że nie jest to jakiś szał i nie daje nam to możliwości konfiguracji pulpitu znanej z Androida, ale na pewno jest to bardzo fajny feature, który przypadnie do gustu wielu sadownikom.

Oficjalną stronę projektu znajdziecie pod tym linkiem. I warto też wspomnieć, że aplikacja do działania nie potrzebuje oczywiście jailbreaka.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona