Magic 2015 – kolejna odsłona kultowej karcianki

Fani kultowej karcianki Magic the Gathering zdążyli się już zapewne przyzwyczaić do tego, że Wizard of the Coast co roku wypuszcza kolejną edycję jej cyfrowego wcielenia. Tym razem wydawcy udało się jednak zaskoczyć graczy, gdyż najnowsza odsłona serii pojawiła się w App Store wczoraj w nocy, mimo iż wcześniej jej premiera zapowiadana była na koniec lipca.

Reklama

Zaskoczenia nie stanowi natomiast zawartość gry. Nadal mamy tu bowiem do czynienia ze starym dobrym MtG, rozwodnionym nieco tak, by dać ludziom przedsmak „prawdziwej” gry i zachęcić ich do rozpoczęcia przygody z tradycyjną wersją karcianki, w czym bardzo pomaga świetnie zrealizowany samouczek. Nie oznacza to jednak, że starzy wyjadacze nie znajdą tu niczego, co mogłoby ich zainteresować. Magic 2015 posiada bowiem wszystkie cechy, które zadecydowały o sukcesie papierowego pierwowzoru, jednak ze względu na ograniczenie zasobu kart do jednej edycji, daje on po prostu znacznie mniejsze możliwości strategiczne.

Gra dostępna jest do pobrania z App Store za darmo (wersja na Androida dołączy do niej niebawem) i, jak łatwo się domyślić, obfituje w mikropłatności.

[button link=”https://itunes.apple.com/pl/app/id672924134″ size=”large”]App Store[/button]