Mad Catz prezentuje L.Y.N.X. 9 – nietuzinkowy kontroler dla urządzeń z systemem Android i Windows | Tabletowo.pl

Mad Catz prezentuje L.Y.N.X. 9 – nietuzinkowy kontroler dla urządzeń z systemem Android i Windows

Dołącz do dyskusji 0

Firma Mad Catz to znany na całym świecie producent akcesoriów dla graczy, posiadający w swoim katalogu zarówno całkiem typowe urządzenia, jak i nieco mniej konwencjonalne rozwiązania. Ich najnowszy produkt bije jednak na głowę wszystko, co do tej pory udało im się wymyślić.

L.Y.N.X. 9 to prawdopodobnie pierwszy na świecie pad-transformers, potrafiący w pełni dostosowywać się do aktualnych potrzeb gracza. W podstawowej formie wygląda on wprawdzie dość niepozornie, jednak po rozłożeniu go do pełnych rozmiarów potrafi on zamienić nasz tablet w urządzenie wyjęte żywcem z mokrego snu Michaela Baya (tego, w którym wszystkie iPady przyłączyły się do Decepticonów, a Optimus Prime połączył siły z armią Androidów by uratować ludzkość). Co więcej, akcesorium będzie można dozbroić w moduł klawiatury QWERTY oraz uchwyt na smartfony.

Możliwość zewnętrznej transformacji nie jest jednak jedyną cechą przez którą warto zwrócić uwagę na nowy produkt firmy Mad Catz. Najbardziej wymagający gracze z pewnością docenią dedykowaną aplikację, pozwalającą dopasować zachowanie analogowych grzybków i spustów do własnych potrzeb, wraz z możliwością zapisania kilku profili dla poszczególnych gier. Miłym dodatkiem jest też specjalna przejściówka, umożliwiająca podłączenie do telewizora urządzeń nie posiadających wyjścia HDMI (a jednocześnie ładująca nasz tablet w trakcie gry). Użytkowników serwisów OnLive i Steam ucieszy natomiast pełna współpraca z usługą CloudLift, umożliwiającą strumieniowanie pecetowych gier na urządzenia mobilne. Warto też dodać, że jako urządzenie HID komunikujące się za pomocą technologii Bluetooth kontroler ten będzie współpracował nie tylko z Androidem, ale też z Windowsem. Wisienkę na torcie stanowi zaś wbudowany akumulator, zapewniający do 30 godzin pracy na jednym ładowaniu.

Lynx 9

Niestety, wszystkie te niesamowitości przekładają się na absurdalnie wysoką cenę, która wynosi $299.99, czyli ponad 1000 polskich złotych. Krótko mówiąc: za kontroler do gier zapłacimy więcej niż za całkiem przyzwoity tablet lub konsolę poprzedniej generacji. Osoby, którym nie przeszkadza tak wysoka cena, mogą już składać zamówienia na oficjalnej stronie firmy Mad Catz. Na sklepowych półkach produkt ten wyląduje zaś w marcu tego roku.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona