Fot: Pixabay

Macie problem z życzeniami świątecznymi? Jeśli tak, to przedstawiam świetne rozwiązanie

23 grudnia to taki magiczny dzień, kiedy zaczyna się nam wydawać, że doba nagle skurczyła się o dobre trzy godziny. Ostatnie zakupy, ostatnie pakowanie prezentów, porządki. Słowem, gonienie straconego czasu. W tym pościgu ważna jest każda chwila, dlatego też dziś chciałem przedstawić Wam prosty sposób na to, aby zaoszczędzić paręnaście minut dla siebie. Tak, wiem, to tylko paręnaście minut, ale od czegoś trzeba zacząć.

Jak zawsze subiektywny wstęp

Życzenia świąteczne od dawien dawna stanowiły dla mnie pewnego rodzaju wyzwanie. Wiadomo, chciałoby się dla tych ważniejszych osób wysłać jakieś ciekawe, treściwe słowa, czasem może nawet rymowane. O ile nic nie blokuje mnie w tym, żebym potrafił napisać jakieś proste, rymowane życzenia w zasadzie w kilka minut, na kolanie, o tyle trudno jest wymyślić wiele różnych wierszyków dla różnych osób. A tak się jakoś niefortunnie składa, że do ważnych dla mnie osób staram się podchodzić indywidualnie.

Reklama

Naturalnie, jak każdy, chodzę czasem na skróty, jednak robię, co mogę, żeby nie stało się to moim nawykiem. W tym roku, trochę z nieufności, a trochę z polecenia, postanowiłem zgłębić dokładniej stosunkowo nieduży rynek dedykowanych aplikacji dla Androida. Obawiałem się, że znajdę tam same kalki, nudne teksty, które przewinęły się już przez sieć po dziesięć razy, wchodząc tym samym do kanonu cyfrowych sucharów XXI wieku.

Co się okazało? Wyobraźcie sobie, że jest parę udanych narzędzi, które potrafią wnieść wiele fajnych rodzajów życzeń nawet dla tak krytycznej i sceptycznie nastawionej do tej idei osoby, jak ja. I o ile dla tych najważniejszych dla mnie osób nadal będę pisał życzenia na własną rękę, o tyle jestem przekonany o tym, że wielu dalszych znajomych ucieszy się, dostając ode mnie takie życzenia, które – w mojej subiektywnej opinii – nie będą sprawiały wrażenia, jakby zostały wykopane w dziale WebArcheologii.

Warte uwagi aplikacje

Życzenia Świąteczne

Znacie to uczucie, gdy nagle ktoś uświadamia Was, że osoba z rodziny lub znajomy właśnie ma urodziny, a Wy zapomnieliście o życzeniach? Co by nie mówić, zdarza się, choć dzięki wielu aplikacjom społecznościowym, trudno przeoczyć czyjeś urodziny. To, co bardzo przypadło mi do gustu w tej aplikacji, to spora ilość życzeń, które zdają się być dopasowane według naprawdę sensownego klucza.

I tak, szybko możecie rozesłać życzenia na takie okazje, jak święta, urodziny, Nowy Rok, z okazji Wielkanocy, dnia babci, dziadka, dnia ojca, walentynek czy z okazji ślubu. Lista jest o wiele dłuższa, a można się z nią zapoznać na stronie aplikacji w Google Play. Wydawca aplikacji chwali się też dość ciekawym bajerem, za jaki należy uznać zmieniający się wygląd programu wraz z kolejnymi świętami. Co jednak najważniejsze, apka przypomina o kolejnych, zbliżających się okazjach do złożenia życzeń. 

Cieszy, że mamy też możliwość (płatnego) wyłączenia reklam. Te na szczęście nie są zbyt inwazyjne. Na pewno warto mieć tę aplikację w swoim smartfonie.

Zrób kartkę bożonarodzeniową

Fot: ze strony producenta

Jeśli tekst to dla Was za mało, to omawiana w tym akapicie aplikacja będzie jak znalazł. To dość ciekawe połączenie tradycyjnej formuły tekstowej z trzydziestoma grafikami, na które możemy nałożyć interesujące nas życzenia. Jeśli chcecie, aby Wasze życzenia miały w sobie coś ekstra, to zdecydowanie warto rozważyć zainstalowanie programu. Warto pochwalić też kompatybilność aplikacji z popularnymi serwisami społecznościowymi oraz komunikatorami.

Na wypadek, gdybyście mieli problemy z obsługą aplikacji, autor przygotował krótki poradnik, który można odnaleźć  na stronie aplikacji w Google Play. Sprawdziłem i po chwili zrozumiałem, jaka jest filozofia działania narzędzia, jednak cieszy, że wydawca wyszedł przed szereg i zapewnił prosty tutorial, który pomoże rozwiać wątpliwości. Pewnego rodzaju ciekawostką są także życzenia tematycznie, posegregowane według takich kategorii, jak: dla szefa, firmowe, dla pracowników, dla rodziny, dla żony czy dla męża. Słowem, dla każdego coś miłego ;)

Życzenia Bożonarodzeniowe

Fot: ze strony producenta

Trzecią – i ostatnią – aplikacją, która przykuła moją uwagę, są Życzenia Bożonarodzeniowe. Narzędzie zawiera ponad sto życzeń. Autor chwali swój program ciekawą polityką selekcji. Pozwolę sobie zacytować fragment opisu ze strony narzędzia w Google Play:

(…)”Wierszyki zostały wyselekcjonowane z pośród wielu tak, aby faktycznie były wierszykami (posiadały rym), nie były obraźliwe, wulgarne czy zbyt długie. Dzięki temu nadają się do wysłania zarówno przez SMSa, jak i maila czy przez innego typu komunikator.(…)”.

Chyba właśnie w tym miejscu można z powodzeniem użyć stwierdzenia, że mniej czasem znaczy więcej. Faktycznie, jeśli mam się przekopywać przez dziesiątki pozornie rymowanych czy po prostu naiwnych tekstów, to chyba lepiej okroić nieco wybór, ale szybciej znaleźć to, czego się szuka, prawda?

Program daje też możliwość oznaczenia swoich ulubionych życzeń, wspiera popularne komunikatory, a także pozwala wyszukiwać życzenia wpisując ich fragment we wbudowaną wyszukiwarkę. Miłym akcentem jest też wsparcie dla języka angielskiego. Muszę też zauważyć, że bardzo przemawia do mnie prosty, a zarazem stylowy, świąteczny interfejs. Zainstalowałem tę aplikację i najpewniej zostanie ona ze mną na dłużej.

Krótkie zakończenie

Mam nadzieję, że wskazane powyżej aplikacje pomogą Wam znaleźć życzenia, które sprawdzą się nie tylko z okazji świąt Bożego Narodzenia, ale i wielu innych okazji, kiedy jesteśmy zobligowani do złożenia nieco bardziej rozbudowanych życzeń, aniżeli „najlepszego” w serwisach społecznościowych. Wymienione przeze mnie narzędzia naturalnie nie wyczerpują tego segmentu rynku. Jeśli dokładnie poszukacie, to na pewno znajdziecie kilka innych, równie ciekawych alternatyw.

Mam nadzieję, że zaproponowane rozwiązanie pomoże Wam zaoszczędzić kilka-kilkanaście minut dla siebie. Zawsze to lepsze, niż proszenie znajomej osoby o to, żeby ta wysłała Wam jakieś ciekawe życzenia, które sama przed chwilą od kogoś otrzymała. Pracowałem kiedyś z taką jedną osobą, która chodziła na wybitną łatwiznę i w roztargnieniu wysłała dokładnie te same życzenia osobie, od której je przed chwilą otrzymała. Ciekawie było patrzeć, jak jej twarz staje się purpurowa ;)

Przede wszystkim, pamiętajcie o tym, żeby Wasze życzenia były nie tylko ładne, ale i szczere, pisane z serca. Nie tylko z okazji świąt, nowego roku czy czyjegoś ślubu. Wydaje mi się, że najważniejsze pozostaje to, aby były one szczere. A że istnieją narzędzia, które mogą sprawić, że Wasze życzenia będą nie tylko szczere, ale i ładne, rymowane, to już zupełnie inna sprawa. Ostatecznie, aplikacje mobilne mają nam przecież ułatwiać życie, prawda?

Wybór aplikacji wymienionych w artykule był subiektywny. Wpis nie jest artykułem partnerskim ani sponsorowanym. 

zdjęcie główne: Pixabay