Montblanc Summit (fot. Montblanc)

Luksusowa marka Montblanc wprowadza na rynek swój pierwszy smartwatch – Summit

Jako że analitycy zapowiadają, iż rynek smartwatchy w tym roku mocno „urośnie”, kolejni producenci „tradycyjnych” zegarków postanawiają uszczknąć co nieco dla siebie i decydują się wprowadzić do sprzedaży również swoje, inteligentne propozycje. Teraz zrobiła to luksusowa marka Montblanc – jej premierowe urządzenie nazywa się Summit.

Smartwatch wyposażono w 1,39-calowy wyświetlacz AMOLED, który przed uszkodzeniami chroni ultrawytrzymałe – przynajmniej na zarysowania – szkło szafirowe. Sercem zegarka jest dedykowany do tego typu sprzętów czterordzeniowy (4 x ARM Cortex-A7 1,2 GHz; 28 nm) procesor Qualcomm Snapdragon Wear 2100 z układem graficznym Adreno 304. Pamięć wewnętrzna ma pojemność 4 GB. Jest też pulsometr. Całość pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android Wear 2.0.

Łączność w Montblanc Summit zapewniają moduły Bluetooth i Wi-Fi. Smartwatch jest kompatybilny ze smartfonami z Androidem i iOS. Koperta ma średnicę 46 mm i jest wykonana – w zależności od wersji – ze stali nierdzewnej lub tytanu. Spełnia też normę IP68, więc jest w pełni pyło- i wodoszczelna. Klienci mogą wybrać, czy chcą pasek gumowy w stylistyce NATO, czy może taki z prawdziwej skóry, czy też materiałowy – możliwości jest mnóstwo.

Montblanc Summit dostępny będzie w butikach Montblanc na terenie Polski oraz w sklepach partnerskich (łącznie trzy w Warszawie i po jednym w Krakowie i Gdyni). Ceny tego smartwatcha zaczynają się od 3990 złotych.

Źródło: informacja prasowa