Lufthansa i Austrian Airlines wprowadzą dostęp do internetu na trasach europejskich – na początku testy usługi za darmo

Do tej pory, korzystanie z WiFi na trasach krótkiego i średniego zasięgu nie było możliwe – pasażerowie mieli do niego dostęp tylko na rejsach międzykontynentalnych. Od teraz Lufthansa oraz Austrian, rozpoczną fazę testów, podczas której w 10 maszynach tych linii lotniczych stałe połączenie z internetem będzie darmowe. Kiedy testy się zakończą, na czas lotu będzie można wykupić jeden z trzech pakietów: za 3, 7 oraz 12 euro.

Reklama

Lufthansa planuje jeszcze w pierwszym kwartale 2017 roku zwiększyć liczbę maszyn wyposażonych w dostęp do internetu do 20. Docelowo cała flota ma oferować tę usługę do połowy przyszłego roku. Liniom Austrian Airlines Eurowings powinno pójść z tym jeszcze szybciej: wszystkie Airbusy A320 tych przewoźników mają udostępniać WiFi odpowiednio do końca kwietnia tego roku i do końca lata.

Pasażerowie Lufthansy będą mogli wybrać jedną z trzech taryf:

  • FlyNet Message za 3 euro – umożliwiającą korzystanie z maila, WhatsAppa czy iMessage
  • FlyNet Surf za 7 euro – umożliwiającą przeglądanie sieci przez strony internetowe

  • FlyNet Stream za 12 euro – dzięki której będzie możliwy również streaming

Pakiety będzie można opłacać kartą kredytową albo PayPalem.

“Jestem bardzo zadowolony, że już wkrótce zaoferujemy naszym pasażerom podróżującym na trasach europejskich dostęp do szerokopasmowego Internetu poprzez stałe połączenie WiFi. Od momentu uruchomienia FlyNet, naszym celem było zapewnienie wartości dodanej na pokładzie poprzez takie innowacje”
– Harry Hohmeister, Członek Zarządu Lufthansa AG

Harry Hohmeister, Członek Zarządu Lufthansa AG

Z końcem 2010 roku Lufthansa jako pierwsza linia zaoferowała szerokopasmowy dostęp do Internetu na rejsach międzykontynentalnych. Od czerwca 2015 roku usługa FlyNet była dostępna już we wszystkich 107 samolotach floty długodystansowej Lufthansy. Wraz z dołączeniem Boeinga 777 do swojej floty, SWISS również rozpoczął oferowanie Internetu na swoich międzykontynentalnych rejsach.

 

źródło: informacja prasowa