Lubisz czołgi? Bitwy w World of Tanks będziesz mógł oglądać w rozszerzonej rzeczywistości

World of Tanks to gra, która towarzyszy wielu fanom czołgów już od ośmiu lat. Studio Wargaming.net bezustannie rozwija swoją produkcję i stara się, żeby rozrywka była możliwie urozmaicona. Jednak tym razem na konferencji TwitchCon zaprezentowano coś dla obserwatorów – deweloperzy umożliwi obserwowanie powtórek z bitew w rozszerzonej rzeczywistości.

Konferencja TwitchCon odbywająca się w San Jose, Kalifornii, obfitowała w wiele ciekawych technologii skupionych przede wszystkim wokół streamerów oraz ich fanów. Specjalne grono deweloperów ze studia Wargaming zadbało jednak o to, żeby w kontekście World of Tanks pojawiło się również coś ciekawego z punktu widzenia fanów technologii.

Reklama

Prototypowa technologia wykorzystuje iPada oraz technologię ARKit, aby umożliwić oglądanie powtórek z bitew w wyjątkowym stylu – w rozszerzonej rzeczywistości. Co ważne, renderingiem zajmuje się komputer, a przesyłane do iPada wideo jest potem przetwarzane na wirtualne pole bitwy. Oczywiście funkcja widza w rozszerzonej rzeczywistości umożliwia również poruszanie się wokół na przykład stołu, który służy iPadowi za pole bitwy, a technologia zadba o to, żeby poszczególne struktury zostały odpowiednio przedstawione w trzech wymiarach.

Matt Daly, główny dowodzący projektu mówi, że wierność obrazu zapewniona przez ARKit jest najlepszą, jaka została kiedykolwiek zapewniona przez sprzęt mobilny. Co prawda trzeba to doprecyzować – iPad jest podłączony do komputera za pomocą kabla i to ta druga jednostka zajmuje się wygenerowaniem samego obrazu na podstawie informacji dotyczących położenia i orientacji przesłanych przez tablet, ale tak naprawdę liczy się ostateczny efekt rozszerzonej rzeczywistości. Jak przekonują redaktorzy z portalu Venture Beat, którzy mieli okazję przyjrzeć się prezentacji tej technologii, AR-owa demonstracja była bardzo stabilna, a obrazy nie migotały.

Póki co, technologia obserwacji rozgrywki jest prototypem, który umożliwia podglądanie odbytych już bitew. Wygląda jednak na to, że Wargaming stara się wybadać rynek i reakcje użytkowników na taką funkcję, aby móc postarać się o przełożenie jej na obserwowanie rozgrywek na żywo.

Polecamy również:

https://www.tabletowo.pl/2018/10/15/mad-games-halloween-2018-world-of-tanks-blitz/

źródło; Venture Beat
grafika główna: World of Tanks