Lubisz czołgi? Bitwy w World of Tanks będziesz mógł oglądać w rozszerzonej rzeczywistości - Tabletowo.pl

Lubisz czołgi? Bitwy w World of Tanks będziesz mógł oglądać w rozszerzonej rzeczywistości

Dołącz do dyskusji 0

World of Tanks to gra, która towarzyszy wielu fanom czołgów już od ośmiu lat. Studio Wargaming.net bezustannie rozwija swoją produkcję i stara się, żeby rozrywka była możliwie urozmaicona. Jednak tym razem na konferencji TwitchCon zaprezentowano coś dla obserwatorów – deweloperzy umożliwi obserwowanie powtórek z bitew w rozszerzonej rzeczywistości.

Konferencja TwitchCon odbywająca się w San Jose, Kalifornii, obfitowała w wiele ciekawych technologii skupionych przede wszystkim wokół streamerów oraz ich fanów. Specjalne grono deweloperów ze studia Wargaming zadbało jednak o to, żeby w kontekście World of Tanks pojawiło się również coś ciekawego z punktu widzenia fanów technologii.

Prototypowa technologia wykorzystuje iPada oraz technologię ARKit, aby umożliwić oglądanie powtórek z bitew w wyjątkowym stylu – w rozszerzonej rzeczywistości. Co ważne, renderingiem zajmuje się komputer, a przesyłane do iPada wideo jest potem przetwarzane na wirtualne pole bitwy. Oczywiście funkcja widza w rozszerzonej rzeczywistości umożliwia również poruszanie się wokół na przykład stołu, który służy iPadowi za pole bitwy, a technologia zadba o to, żeby poszczególne struktury zostały odpowiednio przedstawione w trzech wymiarach.

Tabletowo.pl Lubisz czołgi? Bitwy w World of Tanks będziesz mógł oglądać w rozszerzonej rzeczywistości Apple Gry Wirtualna rzeczywistość

Matt Daly, główny dowodzący projektu mówi, że wierność obrazu zapewniona przez ARKit jest najlepszą, jaka została kiedykolwiek zapewniona przez sprzęt mobilny. Co prawda trzeba to doprecyzować – iPad jest podłączony do komputera za pomocą kabla i to ta druga jednostka zajmuje się wygenerowaniem samego obrazu na podstawie informacji dotyczących położenia i orientacji przesłanych przez tablet, ale tak naprawdę liczy się ostateczny efekt rozszerzonej rzeczywistości. Jak przekonują redaktorzy z portalu Venture Beat, którzy mieli okazję przyjrzeć się prezentacji tej technologii, AR-owa demonstracja była bardzo stabilna, a obrazy nie migotały.

Póki co, technologia obserwacji rozgrywki jest prototypem, który umożliwia podglądanie odbytych już bitew. Wygląda jednak na to, że Wargaming stara się wybadać rynek i reakcje użytkowników na taką funkcję, aby móc postarać się o przełożenie jej na obserwowanie rozgrywek na żywo.

Polecamy również:

Mad Games, czyli Halloween 2018 w World of Tanks Blitz

źródło; Venture Beat
grafika główna: World of Tanks

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona