LTE-Advanced w Polsce? Plus już testował | Tabletowo.pl

LTE-Advanced w Polsce? Plus już testował

Dołącz do dyskusji 0

Plus to firma, dzięki której pod strzechy w naszym kraju zaczął trafiać standard LTE. Razem z firmą Ericsson Plus przeprowadził testy przesyłania danych w standardzie LTE-Advanced. Osiągniętą szybkość udało się uzyskać poprzez połączenie pasm dwóch częstotliwości – 1800 MHz i 2600 MHz. 

Dane zostały przesłane z prędkością 300 Mb/s. To dwukrotnie więcej, niż obecne możliwości techniczne LTE w Polsce. Aktualna infrastruktura pozwala przesyłać dane z maksymalną szybkością 150 Mb/s. Jednak celowo ta prędkość jest dławiona przez ograniczenia nakładane przez operatorów.

W realizacji tego przedsięwzięcia udział firmy Ericsson był taki, że dostarczyła ona oprogramowanie LTE-Advanced Carrier Aggregation, dzięki któremu możliwa była agregacja częstotliwości dwóch pasm.

To bardzo pokrzepiające, że pomimo tego, iż standard LTE nie zdążył się na dobre zadomowić w naszym kraju (choć zasięg jest już całkiem spory), to są firmy, chcące pracować nad dalszym rozwojem tej sieci.

Plus po raz kolejny udowadnia, że śmiało sięga po nowe rozwiązania i jest nie tylko liderem technologii LTE, ale również wyznacza trendy i standardy usług internetowych w naszym kraju.

”–

Testy zaawansowanej technologii są niezbędnym elementem naszej strategii rozwoju sieci, który potwierdza naszą gotowość do zapewniania najbardziej niezawodnego i szybkiego transferu danych. ”

– Agregacja nośnych pozwala na uzyskanie większych prędkości transmisji danych, niż podczas korzystania z jednej nośnej. Pierwszych komercyjnych wdrożeń tej technologii można się spodziewać po zakończeniu aukcji i zbudowaniu sieci 800 i 2600 MHz.

”–

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona