Logowanie do WhatsAppa za pomocą skanera linii papilarnych już wkrótce

WhatsApp na Androida otrzymuje aktualizację wersji beta, w której pokuszono się o wprowadzenie nowej opcji uwierzytelniania. Logowanie się do aplikacji za pomocą odcisku palca będzie jeszcze przez jakiś czas testowane, ale najpewniej ostatecznie trafi na nasze smartfony wraz z którąś z oficjalnych aktualizacji komunikatora.

Skanowanie odcisków palców to nie jedyny sposób na potwierdzenie tożsamości, jaki chce wykorzystać WhatsApp. Firma pracuje także nad wykorzystaniem Face ID w urządzeniach Apple, ale implementacja tego zabezpieczenia pojawi się dopiero, gdy deweloper opanuje już Touch ID.

Reklama

Wersja beta WhatsAppa oznaczana wersją 2.19.3 współpracuje z czytnikiem linii papilarnych w kilku celach. Można włączyć opcję, która bez poprawnego odczytania linii papilarnych nie odblokuje dostępu do aplikacji w ogóle. W ten sposób dodatkowo zabezpieczymy wszystkie nasze rozmowy na tej platformie przed podejrzeniem ich przez niepowołane osoby z naszego otoczenia. Inną opcją jest zastrzeżenie wybranych rozmów.

Zawsze istnieje możliwość logowania alternatywnego, także nie ma strachu, że jeśli czytnik linii papilarnych przestanie działać, to nie uruchomimy komunikatora.

Innym usprawnieniem, nad którą pracuje WhatsApp w wersji beta aplikacji, jest poprawiona funkcja przesyłania plików dźwiękowych. Przeprojektowano nieco ten element, dzięki czemu przed przesłaniem pliku będziemy mogli go łatwo znaleźć, niezależnie w którym miejscu w pamięci smartfona będzie zaszyty. Będzie dało się też go przesłuchać lub dołączyć do niego kilka innych plików audio, wysyłając cały „pakiet”.

 

źródło: wabetainfo.com przez fonearena