Logitech prezentuje klawiaturę dla iPada Mini

Firma Logitech zaprezentowała wczoraj swoją ultra-cienką klawiaturę przystosowaną do pracy z tabletem iPad Mini firmy Apple. Chociaż na pierwszy rzut oka nowy produkt wygląda jak pomniejszona wersja klawiatury tego samego producenta przeznaczonej dla dużych iPadów, to jednak po dokładniejszym przyjrzeniu się można zauważyć drobne zmiany w ilości klawiszy i ich układzie. Mniejsze gabaryty niosą ze sobą również skrócenie czasu pracy na wbudowanej baterii, z sześciu do trzech miesięcy (przy średnim czasie użytkowania wynoszącym dwie godziny na dobę).

Na tych dwóch małych niedogodnościach zmiany się jednak kończą. Nowa klawiatura firmy Logitech, tak samo jak jej poprzedniczka, wykorzystuje Bluetooth do bezprzewodowego łączenia się z tabletem. Magnetyczna obudowa zapewnia dobre mocowanie iPada Mini w trakcie pracy oraz daje możliwość wykorzystania klawiatury jako osłony ekranu (grubość 7,3 milimetra), wraz z funkcją automatycznego przejścia w tryb uśpienia po jej założeniu i wybudzania się po jej zdjęciu.

Klawiatura dostępna będzie w dwóch wariantach kolorystycznych (czarnym i białym, chociaż w wybranych krajach ma się pojawić również jej czerwona wersja), a do sprzedaży trafi pod koniec tego miesiąca. Cena: 349 złotych.