Logitech na zakupach – przejmie firmę Plantronics?

Logitech to jeden z gigantów branży technologicznej. Koncern ów od lat stawia na intensywny rozwój i poszerzanie swojej oferty dedykowanej zarówno statystycznemu „Kowalskiemu”, jak i bardziej wymagającym użytkownikom. Czy wkrótce zaoferuje swoim klientom nowe modele słuchawek? Chodzą słuchy, że Logitech ma przejąć firmę Plantronics – i to za niemałą kwotę.

Może to być najbardziej spektakularny zakup w historii koncernu, ponieważ raport Reutersa wskazuje na to, że producent akcesoriów mógłby zapłacić nawet 2 miliardy dolarów za firmę Plantronics. Ma ona siedzibę w Santa Cruz, w Kalifornii i produkuje zestawy słuchawkowe dedykowane graczom, jak i komunikacji mobilnej. Jest także dostawcą rozwiązań dla firm, w tym sprzętu i oprogramowania dla centrów obsługi telefonicznej.

Reklama

Logitech miał rzekomo złożyć ofertę o wartości 2,2 miliarda dolarów, której celem jest przejęcie Plantronics. Kapitalizacja rynkowa tej firmy wynosi obecnie około 2 miliardy dolarów. Rok temu koncern Logitech zapłacił 85 milionów dolarów za przejęcie ASTRO – firmy, która również produkuje zestawy słuchawkowe, jednak dedykowane konsolom do gier. 

https://www.tabletowo.pl/2018/09/16/recenzja-test-opinia-logitech-mx-anywhere-2s/

Prawdopodobnie przejęcie zostanie sfinalizowane w nadchodzącym tygodniu. Oczywiście żadna ze stron – Logitech czy Plantronics – nie komentują pojawiających się w sieci pogłosek. Musimy więc cierpliwie poczekać na oficjalne stanowisko prasowe w tej sprawie, które na pewno zostanie niedługo opublikowane.

Źródło: Reuters