Logi z GFX Bench potwierdzają specyfikację nowego tabletu Amazon Kindle Fire | Tabletowo.pl

Logi z GFX Bench potwierdzają specyfikację nowego tabletu Amazon Kindle Fire

Dołącz do dyskusji 0

W logach GFX Bench, jednego z programów testujących wydajność urządzeń z systemem Android, pojawił się wyniki zdobyty przez nieznany tablet. Zebrane informacje sugerują, że jest to 8,9-calowy Amazon Kindle Fire HD nowej generacji.

Jego nazwa kodowa to Apollo/KFAPWA, a szczątkowa specyfikacja, która pojawiła się w logach, pokrywa się z wcześniejszymi doniesieniami. Nowy Amazon Kindle Fire HD będzie mógł pochwalić się ekranem o rozdzielczości 2570 x 1600, systemem operacyjnym Android 4.2.2 Jelly Bean z nakładką graficzną producenta oraz nowoczesnym, czterordzeniowym procesorem Qualcomm Snapdragon 800. Specyfikację uzupełnia 2GB RAM, wbudowana pamięć w wariantach 16/32/64GB oraz aparat 8 Mpix.

Wiele wskazuje na to, że 8,9-calowy Kindle Fire HD nie będzie jedynym tabletem, który w tym roku opuści stajnię Amazonu. Plotki mówią także o jego mniejszym, 7-calowym bracie, którego konfiguracja techniczna będzie obejmować wyświetlacz o rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli, system Android 4.2.2 Jelly Bean i 2GB RAM.

Choć żaden z dotychczas wprowadzonych na rynek tabletów Amazonu nie jest dostępny w Polsce, z jakiegoś powodu z niecierpliwością czekam na ich premierę. Wierzę, że jeśli zostaną odpowiednio wycenione, wywołają spore zamieszanie i zdobędą popularność. Od ponad roku korzystam z czytnika Kindle Touch i kilku usług Amazon i jestem bardzo zadowolony. Potwierdzeniem mojej opinii o amerykańskim gigancie internetowym są pozytywne recenzje zebrane przez obecne generacje tabletów Kindle Fire. Wymagania klientów rosną, ale wszystkie znaki na niebie i ziemi mówią, że Amazon wie, jak im sprostać.

via Android Authority

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona