Łodzianie, możecie kupić bilet komunikacji miejskiej za złotówkę, korzystając z nowej aplikacji zbiletem.pl 20

Łodzianie, możecie kupić bilet komunikacji miejskiej za złotówkę, korzystając z nowej aplikacji zbiletem.pl

Kiedyś, by kupić bilet komunikacji miejskiej, trzeba było pochylić się przy okienku kiosku lub zgłosić się do kierowcy autobusu. Teraz w bilet można łatwo zaopatrzyć się bezgotówkowo, przez aplikację. Tych jest jednak coraz więcej – na przykład w Łodzi taki bilet można kupić już w sześciu programach, z których najnowszym jest zbiletem.pl

Osoby korzystające z komunikacji miejskiej w Łodzi mogą już korzystać z sześciu aplikacji, w których kupią bilet na przejazd. Da się to zrobić przez SkyCash, moBILET, mPay, CallPay, GoPay oraz – co jest w tym mieście nowością – zbiletem.pl.

Zbiletem.pl dotąd oferował możliwość zakupienia biletu miesięcznego za pośrednictwem swojej strony internetowej. Choć istniała też aplikacja na smartfony, płatności nie dało się uiścić za jej pomocą – konieczna była więc wizyta na pełnej stronie operatora. Pod tym względem wielkich zmian nie ma – za bilety długookresowe nadal trzeba płacić przez stronę internetową. Do aplikacji zbiletem.pl trafiły jednak bilety jednorazowe, co może być dla niektórych pewnym ułatwieniem.

Ułatwieniem, albo i nie – gdyż na i tak już ciasnym rynku aplikacji do biletów, pojawiła się kolejna. Zbiletem.pl ma jednak pewien atut, dzięki któremu może zyskać nowych użytkowników: MPK Łódź oferuje 5 tysięcy biletów w cenie 1 zł, jeśli tylko kupimy je przez apkę zbiletem.pl. Są one ważne tylko 20 minut, ale chyba nikt nie będzie narzekał na tak tanią możliwość przemieszczenia się z punktu A do punktu B.

Łodzianie, możecie kupić bilet komunikacji miejskiej za złotówkę, korzystając z nowej aplikacji zbiletem.pl 21

W chwili, gdy operator zbiletem.pl dopiero ruszał z działalnością, z aplikacji można było skorzystać tylko we Włocławku, Inowrocławiu, Nysie, Rzeszowie i Tomaszowie Mazowieckim. Później dołączyły do nich: Słupsk, Rybnik, Legnica, Kalisz, Gniezno, Skierniewice, Zduńska Wola, Zawiercie i Karczew, a teraz także – Łódź.

źródło: Cashless