Na tych smartfonach z Androidem uruchomisz mobilną wersję Fortnite - nieoficjalna lista wspieranych urządzeń 19
fot. Epic Games

Na tych smartfonach z Androidem uruchomisz mobilną wersję Fortnite – nieoficjalna lista wspieranych urządzeń

Fortnite to jedna z ciekawszych gier opartych na rozgrywce online. W pierwszej kolejności produkcja zadebiutowała na pokładzie naszych komputerów. Od jakiegoś czasu mogą ją również sprawdzać użytkownicy iOS. Najwyższa więc pora by zagościła na pokładzie smartfonów pracujących pod kontrolą Androida. Poznaliśmy właśnie listę kompatybilnych z grą urządzeń.

Jeśli wierzyć dotychczasowym przeciekom, to androidowy Fortnite w pierwszej kolejności ma zadebiutować na pokładzie smartfona Samsung Galaxy Note 9. Co ciekawe, jego nabywcy mają rzekomo otrzymać kupon o wartości niemal 100 USD do wykorzystania we wspomnianej grze. Ciekawa akcja promocyjna, prawda?

https://www.tabletowo.pl/2018/06/22/uwaga-na-aplikacje-udajace-fortnite/

Ponadto przez 30 dni od momentu debiutu, Fortnite Mobile ma być ekskluzywnym produktem dedykowanym właśnie Samsungowi Galaxy Note 9. Dopiero po miesiącu gra zostanie udostępniona użytkownikom następujących urządzeń:

Google Pixel 2 / XL
Huawei Mate 10 / Pro / Lite
Huawei Mate 9 / Pro
Huawei P10 / P10 Plus / P10 Lite
Huawei P9 / P9 Lite
Huawei P8 Lite (2017)
LG G6
LG V30 / V30+
Motorola Moto E4 Plus
Motorola Moto G5 / G5 Plus / G5S
Motorola Moto Z2 Play
Nokia 6
Razer Phone
Samsung Galaxy A5 (2017)
Samsung Galaxy A7 (2017)
Samsung Galaxy J7 Prime / Pro / 2017
Samsung Galaxy Note 8
Samsung Galaxy On7 (2016)
Samsung Galaxy S9 / S9+
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge
Samsung Galaxy S8 / S8+
Sony Xperia XA1 / Ultra / Plus
Sony Xperia XZ / XZs / XZ1

Jak widać, lista ta jest dość zawężona i brakuje na niej wielu popularnych smartfonów. Nie widać na przykład ani jednego HTC. Miejmy nadzieję, że będzie sukcesywnie rozszerzana o kolejne słuchawki.

Co ciekawe, mówi się o tym że Fortnite dla Androida nie trafi do Sklepu Play. W przypadku iOS produkcja ta bowiem generuje ogromne zyski (około 2 milionów dolarów na dzień!), a jej twórcy nie chcą się dzielić pieniędzmi z kolejnym dużym koncernem (mam tu na myśli Google).

Mnie osobiście produkcja od Epic Games nie przekonała do siebie. Zdecydowanie wolę uruchomić sobie wieczorem na pececie Path of Exile. A czy Wy wypróbujecie Fortnite dla Androida?

Źródło: Slashgear