Asus publikuje listę smartfonów, które dostaną aktualizację do Androida 9.0 Pie

Asus zaktualizował już do Androida Pie swojego ubiegłorocznego flagowca – ZenFone’a 5Z, i rozpoczął testy wersji beta tego systemu na ZenFone’ach Max Pro M2. To jednak nie koniec, bo najnowszy system Google pojawi się także na innych modelach smartfonów tego producenta.

Jakie smartfony dostaną więc Androida 9.0 w tym roku?

Reklama

Nie ma żadnych informacji dotyczących kolejności aktualizowania tych modeli. Wiadomo jednak, że najszybciej Androidem Pie zostanie poczęstowany ZenFone Max Pro M2, skoro już trwają testy oprogramowania na tym modelu. Użytkownicy reszty wymienionych tu sprzętów muszą pocieszyć się myślą, że aktualizacja trafi na nie jeszcze w tym roku. Na liście brakuje ZenFone’a 4 i ZenFone’a 4 Pro.

Android Pie wprowadza kilka nowych funkcji, w tym tryb adaptacyjnej baterii, który nadaje priorytet zasilania aplikacjom systemowym.

Przywitajcie Androida 9, czyli Android Pie. Co wnosi nowa wersja mobilnego systemu od Google i kto ją dostanie?

Użytkownicy, którzy zaktualizowali ZenFone’y 5Z do tej wersji systemu zauważają, że polepszyła się jakość dźwięku na słuchawkach w porównaniu do wersji z Androidem Oreo, ale niektórzy dostrzegli nieco szybszy drenaż baterii.

Specyfika aktualizacji będzie pewnie różnić się w każdym z modeli Asusa, więc często najlepszą opcją jest po prostu zainstalowanie jej i zmierzenie się z jej ewentualnymi wadami i cieszenie się z zalet.

 

źródło: Asus dzięki fonearena